banner6

60 Euro’ya insan kaçakçılığı

banner37

Akıncılar’da zanlılar Ü.B. ile H.K. Afrika kökenli 4 kişiyi yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçirmek isterken suçüstü yakalandı

60 Euro’ya insan kaçakçılığı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Akıncılar’da zanlılar Ü.B. ile H.K., 60 Euro karşılığında Afrika kökenli 4 kişiyi yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçirmek isterken yakalandı.

“Birinci Derece Askeri Yasak Bölgeyi İhlal”, “Birinci Derece Askeri Yasak Bölgeye Gizlice Girme” ve “Ağır Bir Cürüm İşlemek Kastı ile Gizli İttifak Kurma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Ü.B., H.K ile mülteciler M.L. (E-24), M.S. (E-21), M.U.(E-19) ve G.S.P.(E-28) dün Askeri Mahkeme’ye çıkarıldı.

Yargıç Murat Soytaç huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Dilhan Çavuş, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, 18.09.2021 tarihinde saat 22.20’de Akıncılar'da, 1. derece askeri yasak bölgede tarla içerisinde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne geçmek için yetkili makamdan izinsiz zanlı Ü.B.’nin kullanımında bulunan HE 146 plakalı van araç içerisinde, zanlı H.K. ile birlikte yabancı uyruklu dört zanlının, görevli askerler tarafından suçüstü tespit edilip tutuklanıp polise teslim edildiklerini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Ozan Kuşak, bahse konu aracın emare olarak alındığını söyledi. Kuşak, zanlıların yapılan sorgularında zanlı Ü.B. ile H.K’nin diğer 4 zanlıyı 60 Euro karşılığı KKTC'den gayrı yasal yollardan Güney Kıbrıs’a geçirmek için gizli ittifak kurduklarının tespit edildiğine vurgu yaptı.

Kuşak, mesele ile ilgili zanlı Ü.B., H.K ve zanlı G.S.P.’nin polise gönüllü ifade verdiklerini, gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini kaydetti. Kuşak, mesele ile ilgili alınması gereken ifadelerin yanı sıra meseleyle bağlantılı bir kişinin daha arandığına vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün sureyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Murat Soytaç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104