banner6

7 ayda 90 bin kapak topladı

banner37

Engellilere tekerlekli sandalye alınımına katkıda bulunmak amacıyla çaba harcayan 60 yaşındaki engelli vatandaş “Kara Hüseyin”, mavi kapak kampanyasına azimle destek veriyor

7 ayda 90 bin kapak topladı
banner8

Mehmet KARA

Engellilere tekerlekli sandalye için katkıda bulunmak isteyen 60 yaşındaki “Kara Hüseyin” lakaplı Yalçın Hüseyin Solat, topladığı mavi kapaklar ile kendisi gibi engelli vatandaşlara umut ışığı oluyor.

Yaklaşık yedi yıldır sağlık sorunlarıyla boğuşan ve sağ ayağı kesildiği için 15 aydır Dr. Burhan Nalbatoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Kara Hüseyin, yedi ayda 90 bin üzerinde kapak topladığını söyledi.

Tekerlekli sandalyesi ile her gün hastanenin tüm katlarını dolaşarak mavi kapak toplayan Kara Hüseyin, duyarlı vatandaşlara da teşekkürlerini iletti.

banner134

“Bir kapak da sizden olsun”

KIBRIS’a konuşan Kara Hüseyin, kendisi gibi engelli arkadaşlarına bir katkıda bulunmak için böyle bir adım atmak istediğini söyledi.

Kampanyaya katkı sağlamak isteyen vatandaşlara da çağrıda bulunan Kara Hüseyin, “Engellere karşın ‘bir kapak’ da sizden olsun” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 08:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104