7 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Girne’de karıştığı kavga ve tartışma nedeniyle celp edildiği polis karakolunda ülkede ikamet izinsiz kaldığı tespit edilen Filipin uyruklu Banas’ın tutukluluk süresi uzatıldı

banner87
7 gün daha tutuklu kalacak
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne bölgesinde karıştığı bir kavga ve tartışma nedeniyle celp edildiği polis karakolunda, ülkede ikamet izinsiz olarak bulunduğu belirlenen ve tutuklanan Filipin uyruklu Blossom Pearl Banas isimli kadın, dün yeniden mahkemeye çıkarılarak aleyhine 7 günlük daha ek tutukluluk emri temin edildi.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu, tanık olarak dinlendi.

   Yeminli şahadet veren polis memuru Yanaroğlu, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

   Zanlının 31 Temmuz akşamı Girne’de meydana gelen “Kavga” ve “Rahatsızlık” suçlarından dolayı karakola celp edildiğini belirten Yanaroğlu, yapılan muhaceret kontrolünde, 9 Ekim 2018 tarihinden beridir ülkede izinsiz kaldığının tespit edildiğini ifade etti.

   Yanaroğlu, meseleyle ilgili zanlı aleyhinde ihraç işlemlerinin devam ettiğini kaydederek, poliste 7 gün daha tutuklu kalması talebinde bulundu.

   Yargıç Seran Bensen, huzurundaki şahadeti değerlendirerek, zanlının 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Guray fikret
Guray fikret - 11 ay Önce

Ulkenin yarisi herhalde kacak dolu

SIRADAKİ HABER

banner75