7 gün önce geldi, belinde tabancayla yakalandı

banner37

Güzelyurt’ta Cürümleri Önleme Şubesi ekibinin dikkatli gözlemi, adada turist olarak bulunan bir şahsın, tasarrufunda tabancayla sokaklarda dolaştığını ortaya çıkardı. Polis, olayla bağlantılı 5 kişi hakkında tutukluluk emri aldı

7 gün önce geldi, belinde  tabancayla yakalandı
banner90
banner8

Güren TİLKİ

Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekibi devriye gezdiği sırada, şüpheli gördüğü şahısların üzerinde arama yaptı ve şarjörü dolu bir tabanca tespit etti.

Güzelyurt’ta adaya henüz 7 gün önce turist olarak gelen Fırat Özcan’ın tasarrufunda bulunan tabanca ve tabancaya takılı şarjör içerisinde 13 adet 9 milimetrelik canlı fişenk emare alındı. Özcan’ın tabancayı neden taşıdığı araştırılıyor.

Özcan’la birlikte KKTC’ye gelen ve yanında bulunan Tolga Kayahan ile polisin yaptığı ileri soruşturmada kişilerle bağlantılı oldukları düşünülen Bilal Kısmetli, Majid Khandani, Koral Kalkan gözaltına alındı.

Beş zanlı dün Güzelyurt’ta mahkeme huzuruna çıkarılarak haklarında 2’şer günlük tutukluluk emri alındı. Polis, adaya kısa süre önce gelip, tasarrufunda tabanca bulunan şahısla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Emare alınan tabanca ve fişenkler, balistik incelemeye gönderildi, cep telefonları dökümleri de mercek altında.

 

Sürekli Gemikonağı’nda geziyorlar

Zanlılar Fırat Özcan, Tolga Kayahan, Bilal Kısmetli, Majid Khandani ve Koral Kalkan dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Zehra Yalkut Bilgeç’in huzuruna çıkarıldı.

banner134
Savcı Damla Güçlü’nün hazır bulunduğu davada, tahkikat memuru Polis Çavuşu Şükrü Baz, olayla ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Baz, Güzelyurt’ta Lemar Süparmarket’e ait araç park alanı içerisinde, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi’nde görevli polis ekibinin devriyede bulunduğu sırada şüpheli gördüğü iki kişiye üst araması yaptığını söyledi.

Türkiye’den 4 Temmuz 2018’de adaya turist olarak gelen 27 yaşındaki Fırat Özcan’ın tasarrufunda Glock marka, 9 milimetrelik tabanca ve tabancaya takılı şarjör içerisinde 13 adet 9 milimetrelik canlı fişek bulunduğunu ifade eden Baz, zanlı Fırat Özcan’la birlikte KKTC’ye gelen ve konu mahalde bulunan zanlı Tolga Kayahan’ı da aynı gece gözaltına aldıklarını belirtti.

Baz, ileri soruşturmada ise Bilal Kısmetli, Majid Khandani, Koral Kalkan’ın zanlılar Fırat Özcan ve Tolga Kayahan’la sürekli irtibat halinde olup, 6 Temmuz’dan beri birlikte gezdikleri, ağırlıklı olarak Lefke Gemikonağı civarında dolaştıklarının tepit edildiğini söyledi.

 

Cep telefonları inceleniyor

Polis Çavuşu Şükrü Baz, zanlı Fırat Özcan’ın 4 Temmuz’da ilk kez KKTC’ye geldiğine dikkat çekerek tasarrufunda tabanaca ve şarjör bulunmasının araştırılması gereken ciddi bir konu olduğuna değindi.

Emare alınan tabanca ve fişenklerin balistik inceleme için Polis Genel Müdürlüğü’ne gönderildiğini belirten Baz, zanlılar Fırat Özcan ve Tolga Kayahan’dan alınan cep telefonlarının data inceleme şubesine gönderildiğini, cep telefonlarının görüşme dökümlerinin temini için telefon operatörleriyle yazışma yapıldığını ve görüşme detaylarının gelmesinin beklendiğini kaydetti.

Baz, alınması gereken kamera görüntüleri, temin edilecek ifadeler olduğunu belirterek tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlıların 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Zehra Yalkut Bilgeç de talebi yerinde buldu ve zanlılar 2’şer gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 08:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75