banner6

7 günde, 5 iş kazası, 7 yaralı

banner37

Ülkemizde son bir haftada ardı ardına yaşanan iş kazaları, ciddi yaralanmalarla sonuçlandı

7 günde, 5 iş kazası, 7 yaralı
banner99

Mehmet KARA

Ülkemizin kanayan yarası haline gelen iş kazalarının ardı arkası kesilmiyor. Son bir haftada ardı ardına yaşanan iş kazalarına dün, bir yenisi daha eklendi.

Girne’de dün sabah saatlerinde ismi öğrenilemeyen 34 yaşındaki bir şahıs, inşaattan düşerek yaralandı. Vücudunda kırıkları bulunan yaralı, Girne Akçiçek Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Son 7 günde meydana gelen 5 ayrı iş kazasında toplam 7 işçi, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.

Uzmanlar, 2011-2017 yılları arasında meydana gelen iş kazalarının oranın ağırlıklı olarak inşaat sektörlerinde yaşandığına dikkat çekiyor. 2018 yılın da meydana gelen iş kazalarının büyük bir bölümü de yine inşaat sektöründe…

3 metre yükseklikten düştüler

Çatalköy’de faaliyet gösteren Tüfekçi Ltd’e ait beton şantiyesi içerisinde önceki gün saat 16.00 sıralarında meydana gelen iş kazasında iki işçi yaralandı.

Adil Khan (E-21) ve Amir Khan (E-36), TIR dorsesinin üzerine demir çakıl kasası yerleştirdikleri sırada dengelerini kaybedip yaklaşık 3 metre yükseklikten toprak zemine düştüler. Yaralılar, ortopedi servisinde müşahede altına alındı.

Parmakları kesildi

Yenierenköy Halk Plajı Karavan alanı içerisinde, 28 Ekim’de, bir şahsa ait karavandaki tuvalet içerisine tahta döşemek için sipiral makinesiyle tahta kesmekte olan Babu Kesu Amar (E-31), spiral makinesinin tahta arasına sıkışıp elinden kayması sonucu sağ elinin orta parmağı ve yüzük parmağını kesmek suretiyle yaralanmıştı.

İki iş kazasında 3 işçi yaralandı

Başkent Lefkoşa’nın Haspolat bölgesi ile Girne’ye bağlı Çatalköy’de, 23 Ekim’de meydana gelen iki ayrı iş kazasında ise 3 işçi yaralanmıştı.

İlk olarak Haspolat’ta faaliyet gösteren bir iş yeri içerisinde merdiven üzerinde boya işi yapan Mehmet Akpınar (E-29) dengesini kaybetmesi sonucu merdivenden düşerek ağır şekilde yaralanmıştı. Yaralı, kaldırıldığı hastanede belinde kırık teşhisi ile Noroloji servisinde müşahede altına alınmıştı.

Öte yandan aynı gün, bu kez Girne de Çatalköy’de, Derin Vadi mevkiinde bir inşaata ait perde duvar yapımı için iskele üzerinde demir bağlama işi yapan Yunus Emre Metin (E-24) ve Haydar Metin (E-38), toprak kayması sonucu üzerinde bulundukları iskelenin devrilmesi neticesinde düşerek yaralanmışlardı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 08:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104