banner6

7 Kasım'da kitlesel eylem var

banner37

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil; Girne İnisiyatifi ile bölgede bulunan 10 okul, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla Hirondel Çemberi’nde eylem yapılacağını açıkladı.

7 Kasım'da kitlesel eylem var
banner151

Mehmet KARA

Girne İnisiyatifi’nin organize ettiği “Çocuklar Okulsuz Kalmasın” eylemlerine her türlü desteği vereceğini açıklayan Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası, dün velilerin de katılımıyla 23 Nisan İlkokulu’nda gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Toplantının ardından alınan kararları KIBRIS’a paylaşan KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, 7 Kasım’da Girne İnisiyatifi ile Girne’de bulunan 10 okul, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla kitlesel bir eylem yapma kararının alındığı söyledi.

Elcil, Girne Hirondel Çemberi’nde, saat 16.00 sıralarında başlayacak olan eylemde, öğrencilerinde katılımıyla yürüyüşte gerçekleştirileceğini belirtti.

Bakanlık ve Başbakanlık’tan bugün bir randevu talebi olacağını ve son olarak da bir imza kampanyasının başlatılması kararının alındığını ifade eden Elcil, ayrıca önümüzdeki haftalarda basın kuruluşlarına da ziyaretlerin yapılacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 10:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110