banner6

7 sualtı fotoğrafına ödül var

banner37

37 dalgıcın katıldığı Sualtı Görüntü Avcılığı Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler 28 Eylül Perşembe akşamı ödüllerini alacak.

7 sualtı fotoğrafına ödül var
banner150

banner150 banner150

Cemre CEMALİ

   ‘Girne Arkın Group Fest 23’ kapsamında yapılan Karaoğlanoğlu Antis Deniz Festivali kapsamında 1.Uluslararası Sualtı Görüntü Avcılığı Fotoğraf Yarışması’nda 7 ödül sahibini bulacak.


   Macro ve geniş açı olarak 2 farklı kategoride yapılan değerlendirmede, 6 yarışmacı 1. 2. ve 3. olarak değerlendirilecek, Girne Belediye Başkanı da ‘Başkanlık Özel Ödülü’ olarak ayrıca bir ödül verecek.


   Fotoğraf yarışması kapsamında çekilen tüm fotoğraflar,  25 – 26 Eylül tarihlerinde, saat 18:00’de Ramadan Cemil Meydanı’nda sergilenecek.
   Fotoğraf yarışması ödül töreni ise 28 Eylül Perşembe günü saat 19:00’da, Karaoğlanoğlu Antis Plajı’nda gerçekleşecek.
   1.Uluslararası Sualtı Görüntü Avcılığı Fotoğraf Yarışması, 2 Eylül Cumartesi günü, Kervansaray Halk Plajı’nda yapılmış ve yarışmaya, adanın güneyi ve kuzeyinden toplam 44 dalgıç başvuru alınmıştı.


   Yrd. Doç. Dr. İsmail Gökçe, Hakan Onurlu, Erol Uysal, İsmail Kırmızı, Tarık izbul, Buket Özatay ve Murat Şenkul’dan oluşan jüri, fotoğraf yarışmasının değerlendirmesini yaptı.

“7 ödül  sahibini bulacak”
   KIBRIS’a konuşan Girne Belediyesi Sosyal İşler Şube Amiri, Kültür ve Sanat Danışmanı Serdar Tuksal, 1.Uluslararası Sualtı Görüntü Avcılığı Fotoğraf Yarışması kapsamında iki ayrı kategoride 1. 2. ve 3.’lerin değerlendirmelerinin yapıldığını ifade ederek, derecelendirmeye girenlere önümüzdeki günlerde bilgi verileceğini açıkladı.


   Tuksal, Girne Belediye Başkanı’nın da ‘Başkanlık Özel Ödülü’ olarak ayrıca bir ödül vereceğini, bunun için de bir fotoğraf seçildiğinin bilgisini vererek, bu bağlamda Karaoğlanoğlu Deniz Festivali’nde yapılacak ödül gecesinde 7 ödülün sahibini bulacağını söyledi.

“37 dalgıç katıldı”
   1.Uluslararası Sualtı Görüntü Avcılığı Fotoğraf Yarışması’na 44 dalgıcın başvuru yaptığını ancak yarışma günü 37 dalgıcın geldiğini kaydeden Tuksal, “Hemen hemen tüm katılımcıların olduğu, juri tarafından çözünürlük ve görüntü anlamında sergilenmeye değer görülen fotoğraflardan oluşan bir sergi düşünüyoruz. Yarışmacılar her bir kategori için 3 fotoğraf gönderilebilirdi. Bu bağlamda her yarışmacı 6 fotoğrafla yarışmaya katıldı” dedi.

“30’un üzerinde fotoğraf sergilenecek”
   Tuksal, fotoğraflar arasından belli sayıda fotoğrafın seçildiğini, bu bağlamda 30’un üzerinde fotoğrafın sergileneceğini ifade ederek, sergilenme alanının kısıtlı olmasından dolayı bu noktada bir kısıtlama olduğuna dikkat çekti.


   Karaoğlanoğlu Antis Deniz Festivali kapsamında başka yarışmaların da olacağını söyleyen Tuksal, festival hakkında şu bilgileri verdi:
   “Denizle bütünleşik bir festival olacak. 28-29-30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde Karaoğlanoğlu’nda plaj voleybolu, plaj hentbolu, plaj futbolu, plaj tenisi gibi turnuvalar düzenlenecek. 


   Girne Yelken Kulübü ile de ortak çalıştığımız yelken yarışması da var.

Bunların projelendirilme çalışmalarının yüzde 80’ni tamamlandı. Bütün federasyonlarla bir araya gelerek 4 gün boyunca bu sporlar yapılacak. 1 Ekim’de de Karaoğlanoğlu Antis Plajı’nda bu yarışmaların ödül töreni olacak”.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104