banner6

7 Suriyeli kaçak göçmen sokakta dolaşırken yakalandı

banner37

7 Suriyeli kaçak göçmen  sokakta dolaşırken yakalandı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

  

   KKTC’ye onaylanmış liman olmayan bir yerden giriş yaptıktan sonra Gazimağusa’da yaya olarak dolaştıkları sırada polis tarafından tespit edilen 7 Suriyeli kaçak göçmen aleyhine soruşturma başlatıldı.

   Polis, Suriyeli zanlıları dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartarak, tahkikat maksatlı aleyhlerine 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyi soruşturan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mahir Türe’yi şahadete çağırdı.

   Türe, zanlıların, “onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye giriş yapma” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

   Tanık polis Mahir Türe, zanlıların, 28 Mart’ta,  henüz tespit edilemeyen, onaylanmış liman olmayan bir yerden ülkeye giriş yaptıktan sonra Gazimağusa’da tespit edildiklerini söyledi.

   Mahir Türe, Suriyeli zanlıların üzerinde herhangi bir kimlik bulunmadığına vurgu yaparak, ülkeye yasal giriş-çıkışı bulunmadığını ifade etti.

   Türe, zanlıların yüklü miktarda para verdiğini söylediği, buna yardım edenlerin tespiti için araştırma başlattığını belirtti ve zanlılar aleyhine tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, polisin talebini uygun ve adil buldu.

   Mine Gündüz Serden, polisin tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110