7 yıl sonra yakalandı

banner37

Lefkoşa’da 2011 yılında “Kanunsuz dolandırıcılık ve sahte evrak düzenleme” suçu işleyen ve hakkında yakalama emri olan zanlı Hilmi Günal, önceki gün Ercan’dan giriş yaptığı sırada tutuklandı

banner87
7 yıl sonra yakalandı
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da 2011 yılında özel bir firmada Hüseyin Dağşener’in adına yazılmış, toplam değerleri bin 900 TL olan iki çekin arkasını imzalayıp sahte evrak düzenledikten sonra ülkeyi terk eden ve hakkında yakalama emri çıkarılan zanlı Hilmi Günal, önceki gün Ercan Havaalanı’ndan giriş yaptığı sırada tutuklandı.

“Kanunsuz dolandırıcılık ve sahte evrak düzenleme” suçundan tutuklanan ve dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Hilmi Günal, teminata bağlandı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Umut Kulle’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis Kulle, zanlı Hilmi Günal’ın 2011 yılında Lefkoşa Hamitköy’de sakin Hüseyin Dağşener adına özel bir firma tarafından yazılmış olan HSCB Bankası keşideli 15.12.2011 ödeme tarihli bin 20 TL ve aynı tarihe yazılmış 880 TL meblağlı çekleri dolandırmak kastı ile konu çeklerin arkasını imzalayıp ‘sahte evrak’ düzenlediğini söyledi.

Kulle, zanlı Günal’ın, söz konusu çekleri ciro etmek suretiyle tedavüle sürerek haksız kazanç sağlamaktan methaldar olduğunu ifade etti. Polis, zanlının önceki gün ülkeye giriş yaparken mahkeme emri gereği tutuklandığını, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Cenkay İnan, tahkikatın tamamlandığını, zanlının kimlik, pasaport ve tüm evraklarına el konularak yurt dışına çıkışının yasaklanması, KKTC iki şahsın 100 bin TL kefil kefalet senedi imzalamasını ve ayrıca 25 bin TL nakdi teminat yatırılması karşılığında davaları görülünceye kadar serbest kalmasına emir verdi.

Mahkemede söz alan zanlı avukatı, müvekkilinin yargılanmak için ülkeye geri gelip teslim olduğunu savunarak, davaları görüşülünceye kadar tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 08:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75