banner6

70 bin TL’lik kaçakçılığa 7 bin TL’lik nakdi teminat

banner37

70 bin TL’lik kaçakçılığa 7 bin TL’lik nakdi teminat
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Kırklar’da düzenlenen polis operasyonunda tasarrufunda ülkeye kaçak olarak sokulan 3 bin 160 kilo patatesle yakalanan M.Ö. isimli kişi, ileride yargılanmak üzere diğer şartların yanında 7 bin TL’lik nakdi teminatla serbest bırakıldı.

   “Gümrüksüz mal tasarrufu” ve “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” suçlamasıyla tutuklanan zanlı M.Ö. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Kuşak, 10.05.2022 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Kırklar’da bir polis ekibi tarafından yapılan kontrolde zanlı M.Ö.’nün kullanımındaki Ford transit marka araç içerisinde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden gümrüksüz olarak tasarrufuna geçirdiği tahmini 3 bin kilo patatesin tespit edildiğini ve suçüstü hali gereği tutuklandığını kaydetti.

   Zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını, patatesin 70 bin TL değerinde olduğunu belirtip, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 7 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 200 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104