banner6

70 cep telefonu ile uçacaktı

banner37

Ercan Havalimanı’ndan çok sayıda cep telefonu ile çıkış yapmaya çalışan yabancı uyruklu bir kişi, telefonlarla ilgili makul izahat veremedi

70 cep telefonu ile uçacaktı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı’ndan çok sayıda telefonu ile çıkış yapmaya çalışan yabancı uyruklu P.S.S. isimli bir kişi, telefonlarla ilgili makul izahat veremedi ve tutuklandı.


Zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kozal Debreli’yi dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Debreli, 08.09.2021 tarihinde saat 21.00 raddelerinde Lefkoşa’da, Ercan Havalimanı içerisinde, P.S.S.’nin KKTC’den çıkış yapmak istediği esnada, tasarrufunda bulunan valizi içerisinde, 16 adet Samsung marka ve 54 adet Xiomi Redmi marka cep telefonu tespit edildiğini mahkemeye aktardı.


Polis memuru Kozal Debreli, zanlının adı edilen bahse konu telefonlar ile ilgili makul izahat verememesi üzerine tutuklandığını belirtti.


Debreli, zanlının sözlü beyanında konu cep telefonlarını, İskele’de çalışmakta olduğu işyerinde Malezya uyruklu bir şahıstan borcuna karşılık aldığını söylediğini ancak araştırmaların sürdüğünü kaydetti.


Soruşturmanın devam ettiğini, aranan bir şahıs ve alınacak ifadeler olduğunu söyleyen Debreli, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

banner134


Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88