70 torba yem sirkat edildiği tahmin ediliyor

banner37

Tepebaşı’nda yem deposu sorumlusu olarak çalışan zanlı N.B.’nin, son üç aydır çalıştığı iş yerinin ambarından günde iki torba yem alarak ağaçlık bir arazide ağıl sahibi zanlı E.S.’ye teslim ettiği gerekçesiyle tutuklanan zanlılar dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

banner87
70 torba yem sirkat  edildiği tahmin ediliyor
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Tepebaşı’nda H.K. isimli kişinin yanında yem deposu sorumlusu olarak çalışan zanlı N.B.’nin, son üç aydır çalıştığı iş yerinin ambarından günde iki torba yem alarak ağaçlık bir arazide ağıl sahibi zanlı E.S.’ye teslim ederek sirkat suçu işleyen zanlılar tutuklandı.

“Sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı N.B. ile E.S., dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Çamlıbel Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Burak Gültutan’ı tanık olarak dinletti.

Gültutan, Tepebaşı’nda H.K. isimli kişinin yanında yem deposu sorumlusu olarak çalışan zanlı N.B.’nin, son üç aydır çalıştığı iş yerinin ambarından günde iki torba yem aldığını ve ağaçlık bir arazide ağıl sahibi zanlı E.S.’ye teslim ettiğinin belirlendiğini söyledi.

N.B.’nin şimdiye kadar toplam 50 kilogram ağırlığında 70 adet yem torbası sirkat ettiğinin tahmin edildiğini belirten Gültutan, bölgede çok sayıda yem ve hayvan hırsızlığı yaşandığına dikkat çekti.

Gültutan, zanlı E.S.’nin ağılına dökülen yemlerin analize gönderildiğini ve olayla bağlantılı suç ortakları olabileceğinden dolayı detaylı bir soruşturma yapılması gerektiğini belirterek, zanlıların serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceğini, bu nedenle de zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını söyleyerek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 08:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75