700 TL'lik krema, karides ve kalamar çaldılar

banner37

Girne’de çalıştığı iş yerinden yiyecek çalmakla suçlanan Cumalı Olcay ile arkadaşı Mehmet Şimşek, Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine 3 günlük tutukluluk emri alındı

700 TL'lik krema, karides  ve kalamar çaldılar

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne’de bir kafede çalışan Cumali Olcay, arkadaşı Mehmet Şimşek’in yardımıyla çalıştığı işyerinin mutfağından yiyecek çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

“Müstahdem Tarafından Sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Olcay ve Şimşek, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhlerinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Mahkemeye olayla ilgili bilgi aktaran polis, zanlı Cumali Olcay’ın Girne’de ‘Harbour Cafe’ isimli işletmede aşçı olarak çalıştığını belirterek toplam değerleri 700 TL olan krema, jumbo karides ve kalamarı zanlı Mehmet Şimşek’in yardımıyla sirkat ettiğini belirtti.

 

Ürünler kayıp

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kader Çamlıbelli, zanlıların Girne’de 2018 yılı temmuz ayı içerisinde meydana gelen “Müstahdem Tarafından Sirkat” meselesinden methaldar olduklarını söyledi.

Çamlıbelli, zanlı Cumali Olcay’ın Girne’de ‘Harbour Cafe’ isimli işletmenin mutfak bölümünde aşçı olarak çalıştığını ve çalıştığı sırada mutfakta muhafaza edilen toplam değerleri 700 TL olan üç adet bir litrelik krema, beş adet 10 kilogramlık jumbo karides ve dört adet 20 kilogramlık kalamarı zanlı Mehmet Şimşek’in yardımı ile sirkat ettiğini belirtti.

Söz konusu zanlılar aleyhine önceki gün yapılan şikayet üzerine mahkemeden alınan derdest emri gereği tutuklandıklarını belirten Çamlıbelli, meseleyle ilgili soruşturmanın yeni başladığını ve bahse konu sirkat edilen ürünlerin aranmakta olduğunu söyledi.

Ayrıca meseleyle ilgili olarak olay mahallindeki ve çevresindeki kamera görüntülerinin incelenmesi gerektiğini kaydeden Çamlıbelli, zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığının yüksek olduğunu, bu nedenle zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını söyleyerek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER