73 bin 500 kilo inek yemi çaldı

banner37

Cengizköy’de Erkin Omurtak’a ait çiftlikte çalışan Bülent Ergene’nin Binboğa Yem Sanayisi’nden işvereni adına 680 bin TL değerinde inek yemi alıp sirkat ettiği belirlendi

73 bin 500 kilo  inek yemi çaldı
banner99

EVİNDE KULLANILMAMIŞ 969 ADET TORBA BULUNDU… Cengizköy’de çiftliği bulunan Erkin Omurtak’ın yanında işçi olarak çalışan Bülent Ergene, “müstahdem tarafından sirkat” suçundan tutuklandı. Zanlı Ergene’nin 680 bin TL değerinde 73 bin 500 kilo yem sirkat ettiği tahmin ediliyor. 350 kilo yem sirkat ettiği sırada suçüstü yakalanan zanlının en az 147 bin TL’lik inek yemini zanlı Salih Suphi Okkıran’a teslim ettiği belirlendi. Polis zanlı Bülent Ergene’nin evinde de suç işlenmesi amacıyla bulunduğuna inanılan toplam 969 adet kullanılmamış torba ve bir adet de torba dikme makinesi ile torba ipi buldu.

Güren TİLKİ

   Cengizköy’de çiftliği bulunan Erkin Omurtak, çalışanı tarafından dolandırıldı. Bir yıldır çiftliğinde sorumlu olarak çalışan Bülent Ergene’nin inek yemlerini sirkat edip, kendisine borç biriktirdiğini öğrenen Omurtak, büyük şok yaşadı.

   Bülent Ergene’nin bir yıldır, işvereni adına Binboğa Yem Sanayi Fabrikası’ndan inek yemi alarak sirkat ettiği belirlendi.

   İlk hesaplamalara göre Ergene, 680 bin TL değerinde 73 bin 500 kilo yem sirkat etti. Çiftlik sahibinin fabrika çalışanı tarafından aranıp borcu olmadığı halde “borcunuz var” uyarısı yapması üzerine şüphelenince, gerçekler ortaya çıktı.

   Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, çiftlik çalışanı Bülent Ergene’yi 350 kilo yem sirkat ettiği sırada suçüstü yakalandı, zanlının en az 147 bin TL’lik inek yemini zanlı Salih Suphi Okkıran’a teslim ettiğini tespit etti.

   Polis şu an, çalınan yemleri ve paraların akıbetini araştırıyor.

Polis: Yemleri 14 adet 25 kiloluk torbalara doldurup, arabayla zanlı Okkıran’a götürdü

   “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Bülent Ergene ve Salih Suphi, dün sabah ek tutukluluk talebiyle yeniden Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhlerinde 5 gün daha tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen dünkü davada, İddia Makamı, Lefke Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ali Dürüz’ü tanık olarak dinletti. Mahkemede yeminli şahadet veren Dürüz, zanlıların 10 Temmuz’da Yukarı Cengizköy’de, işletmeciliğini Erkin Omurtak’ın yaptığı büyükbaş hayvan mandırasında meydana gelen “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasından methaldar olduklarını belirtti.

   Polis memuru Dürüz, zanlı Bülent Ergene’nin söz konusu mandırada işçi olarak çalıştığını belirterek, zanlının mandırada muhafaza edilen inek yemlerini 14 adet 25 kiloluk torbalara doldurup GV 236 plakalı araçla zanlı Salih Suphi Okkıran’a ait mandıraya götürdüğü sırada polis tarafından suçüstü yakalandığını söyledi.

banner134
   Her iki zanlının aynı gün mahkemeye çıkarıldıklarını belirten Dürüz, zanlıların iki günlük tutukluluk süresi içerisinde soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini kaydetti.

Evinde 969 adet kullanılmamış torba ve torba dikme makinesi bulundu

Polis memuru Ali Dürüz, zanlı Bülent Ergene’nin evinde yaptıkları aramada, suç işlenmesi amacıyla bulunduğuna inanılan toplam 969 adet kullanılmamış torba ve bir adet de torba dikme makinesi ile torba ipinin bulunduğunu ve emare alındığını aktardı.

   Yapılan soruşturmada zanlı Bülent Ergene’nin söz konusu mandıradan Temmuz 2018 tarihinden itibaren yem sirkat etmeye başladığını belirten Dürüz, müşteki Erkin Omurtak’ın daha önce yem satın aldığı işyerine herhangi bir borcunun olmadığını, ancak bugün itibariyle bahse konu işyerine 680 bin TL değerinde 73 bin 500 kilo yem borcunun olduğunu söyledi.

   Dürüz, zanlı Bülent Ergene’nin 350 kilo yem sirkat ettiği sırada suçüstü yakalandığını belirterek, zanlının en az 147 bin TL’lik inek yemini zanlı Salih Suphi Okkıran’a teslim edildiğinin belirlendiğini, ancak çalınan yemlerin ve paraların akıbetinin henüz tespit edilemediğini belirtti. Dürüz, çalınan yem miktarı göz önünde bulundurulduğunda başka hayvan sahiplerine yem satılıp satılmadığının çok yönlü olarak araştırılması gerektiğini aktardı.

   Polis memuru Dürüz, meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın henüz tamamlanmadığını belirterek, olayın çok ciddi olduğunu söyledi.

   Dürüz, zanlıların serbest kalmaları halinde alınan emarelere ve alınması gereken ifadelere etki etme olasılıklarının kuvvetle muhtemel olduğunu belirterek, zanlıların için 5 gün daha poliste tutuklu olarak kalmalarını talep etti.

   Yargıç Murat Soytaç, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 5 gün daha poliste tutuklu olarak kalmalarına emir verdi.

Omurtak: Arayıp borcum olduğunu söyleyinceler şüphelendim

   KIBRIS’a konuşan müşteki Erkin Omurtak, Bülent Ergene’nin 5 yıldır maaşlı olarak yanında çalıştığını belirterek Cengizköy’de bulunan çiftliğinin sorumlusu olduğunu söyledi.

   Omurtak, çalışanın işlediği suç karşısında şok olduğunu belirtti.

   Binboğa Yem Sanayi Fabrikası’ndan kendisini arayıp 680 bin TL’yi aşkın borcunun olduğunun bildirilmesi üzerine şüphelendiğini anlatan Omurtak, polise yaptığı şikayet sonrası 24 saat içinde suç tespiti yapıldığını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75