79 kişi onurlandırıldı

banner37

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Güzelyurt’ta madalyon takdimi yaptı

79 kişi onurlandırıldı
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, milli davaya gerek mücadele saflarında gerekse yazar, düşünür olarak katkı koymuş 79 kişiye düzenlenen törenle anı madalyonu takdim etti.

Güzelyurt Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, 39. Tümen Komutanı Tuğgeneral Erdal Şener, 49. Piyade Alay Komutanı Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Güzelyurt Kaymakamı Tevfik Direnç, bazı Güzelyurt milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

banner134
Ardından söz alan Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Güzelyurt Şube Başkanı Alçın Volkan, Baf Direnişi hakkında bilgiler vererek, zor şartlarda verilen mücadeleye rağmen Baf Sancağı’nın korunduğunu anlattı.

Törende daha sonra Fikri Orakçıoğlu Tombul, ‘Sizi Unutmayacağız’ adlı şiiri okurken, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora da bir konuşma yaptı.

Bora, verilen madalyonların çok büyük manevi değeri bulunduğunu ve zor şartlarda mücadele etmiş kişilerin bu madalyonlarla onurlandırıldığını belirterek, dernek olarak madalyon takdimini sürdüreceklerini ifade etti.

Kıbrıs Türklerinin 1963’ten 1974 yılına kadar tüm cephelerde Rum zulmüne teslim olmamak için direndiğini anlatan Bora, 1974’te barış için adım atıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından 79 kişiye madalyon takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 11:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75