8. Geleneksel Hisarköy Orkide Festivali 3 ve 4 Mart’ta

8. Geleneksel Hisarköy Orkide Festivali 3 ve 4 Mart’ta
  • 01 Mart 2018, Perşembe 13:11

Lapta Belediyesi, Hisarköy Muhtarlığı ve Hisarköy Kültür ve Spor Derneği işbirliğinde düzenlenen 8. Geleneksel Hisarköy Orkide Festivali, 3 Mart Cumartesi saat 13.00’te Hisarköy köy meydanında açılacak.

Lapta Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, iki gün sürecek olan festival programı kapsamında, yöresel lezzetler tanıtılırken, çeşitli halk dansları ile yerel gruplarının konserlerine yer verilecek.

Orkide temalı festivalin, her iki gününde de saat 10.00’da Hisarköy köy meydanından orkideler diyarına yürüyüş gerçekleştirilecek.

“Orkideler koparılmasın...”

Yürüyüş ile; Şubat ve Mart aylarında çiçeklen, çiçekleri orta büyüklükte ve koyu sarı ile yeşilimsi sarı olan, uzunluğu ise 20 cm ile 70 cm arasında değişen “Benli Orkisi, Noktalı Orkide” olarak da bilinen orkidelerin tanıtılması ve korunmasına yönelik farkındalık yaratılması hedefleniyor. Denizden en az 600 metre yükseklik, habitat olarak ise maki, çayır, seyrek yapraklı koruluklar ve kireçli topraklara ihtiyaç duyan bu orkideler, Kıbrıs’ta sadece Hisarköy ve Kayalar bölgesinde bulunmakta ve ancak kendi eko sistemleri içerisinde yaşayabilmekte. Açıklamada, “Orkidelerin koparılmaması; kendi doğal habitatları içerisinde korunması, yaşamaları ve çoğalmaya devam etmeleri için gerekli olup, tüm ziyaretçilerin bu konuda duyarlı olması rica edilmektedir” denildi.

Çocuklara yönelik çeşitli etkinliklere de yer verilecek festivalde, öğleden sonraları 16.30'da köy meydanında yakılacak festival ateşi eşliğinde kokteyl ikramı gerçekleştirilecek.

İki günlük festivalin detaylı programı şöyle:

3 Mart Cumartesi 

10.00 Orkide Diyarına Yürüyüş 
13.00 Festival Açılışı 
13.15 Açılış Konuşmaları 
13.45 Beşparmak Dağlarının Efesi (Cemal Boransel ve Ekibi) 
13.55 Lapta Belediyesi Halk Dansları 
14.15 Tepebaşı İlkokulu 
14.30 Dance Fit Studio Dance
14.45 Akdeniz Halk Dansları 
15.00 Dance Fit Studio Dance 
15.20 Grup Supine Konseri 
16.30 Grup Rast Konseri 

4 Mart Cumartesi 

09.00 Stantların Açılışı
10.00 Orkideler Diyarına Yürüyüş 
13.00 Kıbrıs Halk Dansları ve Sanat Merkezi Gösterisi
14.00 Folk-Der Gösterisi 
14.30 YDU Dans Okulu Gösterisi 
14.40 Çocuklar Yarışıyor 
15.00 YDU Dans Okulu Gösterisi 
16.00 Grup Mat Konseri 
16.30 Passnote Konseri

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 YENİCAMİ AK 30 18 7 5 30 61
2 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 30 17 6 7 19 57
3 GAÜ ÇETİNKAYA TSK 30 16 7 7 15 55
4 BİNATLI YSK 30 14 8 8 15 50
5 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 30 12 12 6 11 48
6 BAF ÜLKÜ YURDU 30 12 9 9 20 45
7 LEFKE TSK 30 13 5 12 16 44
8 CİHANGİR GSK 30 12 7 11 4 43
9 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 30 13 3 14 -1 42
10 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 30 11 8 11 7 41
11 TÜRK OCAĞI LİMASOL 30 13 2 15 2 41
12 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 30 10 7 13 -8 37
13 GENÇLİK GÜCÜ TSK 30 10 4 16 -25 34
14 YALOVA SK 30 6 7 17 -23 25
15 YENİ BOĞAZİÇİ DSK 30 5 9 16 -35 24
16 OZANKÖY SK 30 4 7 19 -47 19
yukarı çık
Pop Up ek