banner6

8 yaşındaki çocuğa cinsel saldırı!

banner37

8 yaşındaki  çocuğa cinsel saldırı!
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da faaliyet gösteren üç farklı işyerine girip, toplam 2 bin 585 TL nakit para ve bir şişe alkollü içki çalmaktan tutuklanan N.N.’nin yemiş alma bahanesiyle kandırdığı kız çocuğunu parka götürüp, cinsel saldırıda bulunduğu iddia edildi.

   Polise verdiği ifadesinde 6 işyerine girip hırsızlık yaptığı itirafında bulunan zanlı N.N., çocuğa cinsel saldırıda bulunmadığını savundu.

   “Çocuğun Cinsel Dokunulmazlığını İhlal ve Alıkoyma”, “Çocuğun Cinsel İstismarı”, “Cinsel Saldırı”,  “Dükkan açma” ve “Hırsızlık” suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan N.N.(E-28) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 6 gün tutukluluk emri alındı.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak polis memuru Ali Gencer’i dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 06.06.2022 tarihinde 19.00-20.30 saatleri arasında Lefkoşa'da bir çocuk parkı içerisinde zanlı N.N.’nin parkın yanında oynamakta olan Lefkoşa'da sakin olan 8 yaşındaki kız çocuğunu kendisine yemiş alacağı hususunda kandırarak, cinsel dokunulmazlığını ihlal etmek niyetiyle çocuk parkına götürüp, ailesinin rızası dışında alıkoyduğuna vurgu yaptı.

   Polis memuru Ali Gencer, zanlının çocuğa cinsel saldırıda bulunduğuna dikkat çekti. Gencer, zanlının 07.06.2022 tarihinde tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını ve soruşturma esnasında toplamda 5 farklı iş yerine girerek farklı miktarlarda para ve alkollü içkileri de sirkat ettiğini itiraf ettiğini kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğini belirten Gencer, zanlının 6 gün tutuklu kalmasını talep etti.
Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104