8 yıl önce işlediği suçtan ileride yargılanacak

banner37

Çalıştığı telefon satış mağazasından 2010 yılında cep telefonu ve para sirkat ettikten sonra ülkeden ayrılan ve 8 yıl sonra geri dönen Abdulvahap Altıntaş, ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

8 yıl önce işlediği suçtan  ileride yargılanacak
banner8

Ahmet VAMIK

banner134
Girne’de çalıştığı telefon satış mağazasından 7 Kasım 2010 tarihinde iki adet cep telefonu ve bin 700 TL nakit para sirkat ettikten sonra ülkeden ayrılan ve 8 yıl sonra geri dönen 29 yaşındaki Abdulvahap Altıntaş, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarılan zanlı, teminata bağlanarak serbest bırakıldı.
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Üzeyir Koçer’i tanık olarak dinletti.  
Zanlı Abdulvahap Altıntaş’ın 7 Kasım 2010 tarihinde Girne’de meydana gelen “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu ifade eden polis çavuşu Üzeyir Koçer, çalıştığı cep telefonu satış mağazasından 2 adet cep telefonu ve bin 700 TL nakit parayı sirkat eden zanlının 8 Kasım 2010 tarihinde ülkeden çıkış yaptığını ifade etti.
Söz konusu olayın üzerinden 8 yıl geçtikten sonra, 25 Mayıs 2018 tarihinde Girne Turizm Limanı’ndan ülkemize giriş yapan zanlının gözaltına alındığını belirten Koçer, meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını kaydederek zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması ve 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75