“80 bin Euro’dan fazla zararım var”

banner37

Bafra köyünde geçen hafta yaşanan sel baskınında deposu sular altında kalan işletmeci Ökkeş Tosun, mallarını alış fiyatının altında satışa çıkardı ISLANDILAR, KURUTULUP SATIŞA ÇIKARILDILAR… Depoda sular altında kalan gümüş takılar, saatler, ayakkabılar, çantalar, tekstil ürünleri ve oyuncaklar kurutularak uygun fiyata satışa sunuldu. Bafra halkı da bir dayanışma örneği sergileyerek, ihtiyacı olsun veya olmasın buraya giderek alış veriş yapıyor

“80 bin Euro’dan  fazla zararım var”
banner90
banner99

Ayşe BULUT

Karpaz bölgesindeki Bafra köyünde geçtiğimiz hafta şiddetli yağmur, dolu ve sel nedeniyle birçok ev ve iş yerinde yaşanan su baskınlarının acı yüzü yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Bafra’daki bir tekstil deposu da su baskınından nasibini aldı.

Depoda sular altında kalan gümüş takılar, saatler, ayakkabılar, çantalar, tekstil ürünleri ve oyuncaklar kurutularak uygun fiyata satışa sunuldu.

İşletme sahibi Ökkeş Tosun, depodaki yaklaşık 80 bin Euro’dan fazla malın sular altında kalarak ıslandığını belirtti ve bu malları, alış fiyatına, hatta alış fiyatının da altında satışa çıkardığını söyledi.

Tosun, “Zararın neresinden dönersen kârdır” mantığıyla mallarını bu şekilde satışa çıkardığını belirterek, şubat ayına kadar depoda satış yapacağını kaydetti.

Bafra halkı da bir dayanışma örneği sergileyerek, ihtiyacı olsun veya olmasın buraya giderek alış veriş yapıyor.

Dükkana daha önce

de hırsız girmişti

Öte yandan söz konusu depoya yaklaşık 5-6 ay önce hırsız girdiğini ve birçok ürünün çalındığını hatırlatan Ökkeş Tosun, “Aylar önce hırsızlık olayından birçok zararımız olmuştu, şimdi de selden zararımız oldu ve mağdur olduk” dedi.

Bafra Muhtarı Selim Çetil de yaşanan selden dolayı birçok vatandaşın zarar gördüğünü ancak en çok zararı Ökkeş Tosun’un gördüğünü ve deposunda bulunan tüm malların sular altında kaldığını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet uzel
Ahmet uzel - 1 ay Önce

Çok geçmiş olsun

SIRADAKİ HABER

banner75