80 dönüm biçilmemiş arpa ve 168 meyve ağacı yandı

banner37

Güzelyurt'ta, eski Akdeniz yolu üzerinde bulunan Biren Tarım isimli iş yerinin yakınındaki arazide çıkan yangın, evlerin bahçelerine kadar ulaştı

banner87
80 dönüm biçilmemiş arpa  ve 168 meyve ağacı yandı
banner90
banner99

BÜTÜN EMEKLERİ KÜL OLDU… Biren Tarım isimli iş yerinin doğu kısmındaki arazide çıkan yangın sonucunda, 80 dönüm biçilmemiş arpa, 168 adet meyve ağacı alev alev yanarak kül oldu. Evlerin bahçelerine ulaşan alevler, yoğun uğraşlar sonucu evlere sıçramadan kontrol altına alındı. Ekili alanları ve ağaçları yanan vatandaşlar, yılların emeğinin gözlerinin önünde alev alev yanmasını izlemek zorunda kaldı.

Güren TİLKİ

   Güzelyurt'ta, eski Akdeniz yolu üzerinde dün öğle saatlerinde çıkan yangın, bölge sakinlerine korkulu anlar yaşattı.

   Biren Tarım isimli iş yerinin doğu kısmındaki arazide henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın bir anda büyüdü ve evlerin bahçesine kadar ulaştı. 80 dönüm biçilmemiş arpa, 168 adet meyve ağacı alev alev yanarak kül oldu.

   Evlerin bahçelerinde bulunan köpek kulübeleri de alevlerden nasibini aldı. Ev sahipleri, hayvanlarını yangından kurtarmak için büyük çaba harcadı.

Yıllarca emek verdikleri  bahçeleri gözlerinin önünde yandı

   Dün saat 14.30’da çıkan yangına, polis, itfaiye, sivil savunma ekipleri müdahale etti, çevre halkı da iş makineleriyle yardıma koştu.

   Yoğun uğraşlar sonucunda, alevlerin evlere ulaşması engellendi.

   Yangın sonucunda 80 dönüm biçilmemiş arpa, 168 adet meyve ağacı, 400 metre su lastiği, 50 adet 75 ml. kelepçeli boru, 1000x50 metre dere yatağı içinde maki bitki örtüsü ve 22 dönüm kuru ot tamamen yandı.  

   Ekili alanları ve ağaçları yanan vatandaşlar, yılların emeğinin gözlerinin önünde alev alev yanmasını izlemek zorunda kaldı. Zararlarının büyük olduğunu belirten üreticiler, “Bütün emeğimiz birkaç dakika içinde yok oldu” dedi.

İtfaiye aracı arızalandı

   Yangına müdahale eden itfaiye ekibi, alevleri söndürebilmek için canla başla çalışırken bir yandan da itfaiye araçlarında meydana gelen arızalarla uğraşmak zorunda kaldı.

   İtfaiye araçlarının eski ya da yıpranmış olması nedeniyle, itfaiye personeli yangına müdahalede büyük güçlük yaşadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75