'80 yaşındaki annesini bakanlığa atıp gitti'

banner37

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada, bir kişinin 80 yaşındaki annesini Çalışma Bakanlığı’nın kapısına bırakıp kaçtığını duyurdu.

'80 yaşındaki annesini bakanlığa atıp gitti'

Konuyla ilgili açıklama şöyle:

Ne vicdansız evlatlar var! Bugün bir vatandaş 80 yaşındaki annesini getirip Bakanlığımızın kapısına bırakıp terk etti. Amacı sosyal yardım maaşını yeniden bağlatmak. Bunu ilk kez yapmıyor. Defalarca yaptı. Son model aracının taksitini ödemek için annesinin bakımında kullanılmayacağından emin olduğumuz bu parayı ona vermeyeceğiz.

Annesine bakmadığı ortaya çıkınca kesilen maaştan sonra durmadan sosyal hizmetler ve bakanlığın kapısını aşındırıyor. Bakmayacaksan biz bakarız kardeşim. 

Her gün annesini bakanlığa bırakıp kaçan kadına sesleniyorum. Sen, seni 9 ay karnında taşıyıp büyüten annene bunu yapma hakkına sahip değilsin. Sen evlat bile olamadın. 

Benim nenem de bakıma muhtaç, hem de yatalak ve kendini de bilmiyor. Dedemin maaşı ise en düşük baremden sigortalı maaşı. Evde bir de bekâr dayım var, (çalışmayan) üstelikte torunu “ben” çalışma sosyal güvenlik bakanıyım. Ama devletten bir kuruş ek destek almadan neneme dedem, dayım ve annemle teyzem evlatları gibi bakar. Çünkü o artık bir çocuk gibi, yürüyemiyor bile 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER