banner6

800 Euro’ya 40 gram satın aldığını itiraf etti

banner37

Tasarrufunda 27 gram Hintkeneviri ile yakalanan K.A. isimli yabancı uyruklu genç, polise itiraf içerikli ifade verdi

800 Euro’ya 40 gram satın aldığını itiraf etti
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
Ülkemizde üniversite eğitimi gören ve tasarrufunda 27 gram Hintkeneviri ile yakalanan K.A. isimli yabancı uyruklu genç, polise ifade verip, bir satıcıdan 800 Euro karşılığında içmek için uyuşturucu madde aldığını itiraf etti.

banner134

Meseleyle ilgili gözaltına alınan A.S.A. isimli gencin olayla bağı olmadığı tespit edildi ve serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Serkan Sakallı, 16.09.2021 tarihinde saat 16.30’da Küçük Kaymaklı’da bulunan Şimal Sokak içerisinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından şüpheli olarak görülüp durdurulan ZRZ 064 plakalı araç sürücüsü Lefkoşa’da sakin zanlı K.A.’nın alıkonularak üzerlerinde ve konu araçta yapılan aramada, aracın el freni koruyucusu altında yaklaşık 7 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını belirtti.
Zanlının suçüstü tutuklandığını söyleyen Sakallı, İbrahim Haşim Sokak Nicosia Park Residence araç park yerinde 16.50-17.05 saatleri arasında K.A.’ya ait PF 505 plakalı araçta, yapılan aramada, aracın bagaj kısmında yedek lastiğin yanında beyaz renk naylon parçasına sarılı yaklaşık 25 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.
Polis memuru Serkan Sakallı, zanlı K.A.’nın konu maddeyi aranan bir şahıstan 40 gram olarak satın aldığını itiraf ettiğini kaydetti.
Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini, aranan bir şahıs olduğunu belirten Sakallı, zanlının üç gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104