81 milimetrelik havan mermisi imha edildi

banner37

KIBRIS’ın dün yayımladığı “Patlamamış mühimmat korkusu” başlıklı haberi, askeri ve polisi harekete geçirdi

81 milimetrelik havan mermisi imha edildi
banner90
banner99

İNCELEME YAPILDI… Yuvacık sakinlerinin KIBRIS aracılığıyla askeri atış alanındaki patlamamış mühimmatlardan dolayı duydukları endişeyi anlatan haberimiz üzerine Güzelyurt Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şube ekibi ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri’ne bağlı askeri ekip, harekete geçti. Yuvacık’ta hem askeri atış alanı olarak kullanılan hem de sivillerin her gün hayvanlarını otlattığı, ekili arazilerine bakım yaptığı yerde görülen patlamamış mühimmatın 81 milimetrelik havan mermisi olduğu tespit edildi, güvenlik önlemleri alındıktan sonra da imha edildi.

Güren TİLKİ

KIBRIS Gazetesi’nde dün manşetten yayımlanan “Patlamamış mühimmat korkusu” haberi, büyük yankı uyandırdı.

banner134
Yuvacık’ta hem askeri atış alanı olarak kullanılan hem de sivillerin her gün hayvanlarını otlattığı, ekili arazilerine bakım yaptığı yerde görülen mühimmat için asker ve polis dün alarma geçti.

KIBRIS muhabirinden mühimmatın yerinin gösterilmesi için yardım isteyen asker ve polis, bölgeye giderek inceleme yaptı.

Güzelyurt Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şube ekibi ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri’ne bağlı askeri ekip, Yuvacık atış alanına giderek mühimmatı fotoğrafladı, gerekli çalışmaları hemen başlattı.

Yapılan inceleme sonucunda mühimmatın 81 milimetrelik havan mermisi olduğu tespit edildi. Bölgede güvenlik önlemi alındıktan sonra söz konusu mühimmat askeri uzmanlar tarafından imha edildi.

Güzelyurt ilçesinin en küçük köyü olan Yuvacık sakinleri, zaman zaman bölgede patlamamış mühimmat bulunduğunu ve her seferinde köyün boşaltılarak mühimmatların imha edildiğini belirtmişti. Yuvacık sakinleri, her an bu mühimmatlardan birine denk gelerek bir kazaya kurban gitmekten korktuklarını dile getirmişti.

Bölgedeki arazilerde hayvanlarını otlattıklarını, tarlalarını, bahçelerini ekip biçtiklerini anlatan Yuvacık halkı, geçimlerini hayvancılık ve çiftçilikten sağladıklarını vurgulayarak, atış alanıyla ilgili yetkililerin bir önlem almasını istiyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75