“82. yılımızda, siz nerede olursanız olunuz, bankanız hep yanınızda”

banner37

Limasol Bankası 82. kuruluş yıldönümünü kutlarken, bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Kemaler, başarılı yolculuklarına devam edeceklerini kaydetti

“82. yılımızda, siz nerede olursanız olunuz, bankanız hep yanınızda”
banner90
banner8

Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, Limasol Bankası’nın bugünlere nasıl geldiğini, belirledikleri hedefler doğrultusunda; misyon ve vizyonu ile nasıl öne çıktıklarını anlatarak bankanın köklü geçmişinden aldığı güç, güven ve istikrarla dijital bankacılık uygulamaları ile ‘82. Yılımızda, Siz Nerede Olursanız Olunuz, Bankanız Hep Yanınızda’ diyerek, başarılı yolculuklarına devam edeceklerini söyledi. 


Kemaler, ülkemizin köklü kuruluşlarından Limasol Bankası 82. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle bankanın tarihçesi ve 100. Yıl hedefleri doğrultusunda açıklamalarda bulundu.


Limasol Bankası’nın 82 yıl önce 9 Haziran 1939’da Limasol’da o günün ekonomik koşullarından sebep, dönemin İngiliz yönetiminin talimat ve yönlendirmesi ile bir grup girişimci tarafından kurulduğunu hatırlatan Kemaler, Limasol Bankası’nın 82 yıllık köklü geçmişinden edindiği bilgi ve tecrübeler ile güvenli bir gelecek yaratmak için var gücüyle çalıştığını belirtti.


Bankanın 82 yıl boyunca birçok farklı yönetim yaşadığını, bunların İngiliz Koloni Yönetimi, Kıbrıs Cumhuriyeti, Otonom Kıbrıs Türk Yönetimi, Federe Türk Devleti ve KKTC Yönetimi olduğunu aktaran Kemaler, sözlerine şöyle devam etti:


“Bankamız bu 5 rejimde başarılı bir şekilde yönetildi. Bunun en temel sebebi ise yasa ile kurallara saygılı olup uymaktır. Ve en önemlisi de müşteri memnuniyetidir. En önemli deneyimimiz de 1974’te Barış Harekatı’ndan sonra Güney’deki Bankamızı Kuzey’e taşıma başarısı oldu. Hedefimiz Bankamızı 100’üncü yılına ve ileriki yıllara gururla taşımaktır”.
 

“Pandemi sürecinde özverili şekilde çalıştık”


Pandemi sürecinde tüm banka personelinin özverili bir şekilde çalıştığını belirten Hüseyin Kemaler, “Bu sebeple tüm personelimize gösterdikleri performans ve özveriden dolayı çok teşekkür etmek isterim. Bu süreçte bizlerde Yönetim Kurulumuz ile toplantılar yaparak, ayni zamanda Bankalar Birliği ve hükümetimizle aldığımız ortak kararların halkımızın refahı için oluşturulan ekonomik paketleri planlayıp uygulamaya koyduk.” İfadelerini kullandı.


“Ak akçe kara gün içindir” diye bir atasözünün bulunduğunu ifade eden Kemaler, bu dönemde söylenecek en doğru sözün bu olduğunu sözlerine ekledi.


“Eğer birikiminiz varsaydı o günleri rahat geçirmişsinizdir. Ama herkes birikim yapamamış olabilirdi. Bizlerde bu durumda olan sektörlere çarkların dönmesi için onlara destek amacıyla bazı ürünler hazırladık” diyen Kemaler, sözlerine şöyle devam etti:


“Hazırladığımız ekonomik paketler kendi müşterilerimize yönelik olurken bu kredilerden hiçbir kar elde etmek amacında olmadık. Tek amacımız sektörlerin kalkınması idi. Hazırladığımız ürünlerden ise en çok 100 bin TL’lik teminatsız, kefilsiz, komisyonsuz ve faiz oranları çok düşük olan kredi seçildi. Bu kredi en çok esnaf tarafından seçildi ve en önemli özelliği ödeme süresinin müşterinin kararına bırakılmasıydı. Pandemi sebebiyle yaşanan olağanüstü durumda hükümete kaynağı en çok bankalar yarattı ve bankalar bu dönemde çoğu alanda destek sağladı”.

“Kıbrıs’ın üreten, güvenilir ve en köklü bankasıyız”


Yıllardır yaptırdıkları anket çalışmalarında hem kendi müşterilerine hem de başka banka müşterilerine göre en güvenilir bankalar sıralamasında ilk sırada çıktıklarını belirten Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, ada çapında yaygın şubelerin yanı sıra, bütünlüklü çalışma anlamında profesyonel birimleri ile güçlü bir yapının var olduğunu vurguladı.


Müşteri memnuniyeti odaklı çalışabilmek için talepleri karşılamakla birlikte halka ve müşterilere kendilerini iyi anlatabilmenin önemi ile hareket ettiklerini belirten Kemaler, Finansman imkanları ve bankacılık çözümleriyle Kıbrıs ekonomisinin hizmetinde olduklarını vurguladı.


banner134
“Üreten Kıbrıs’ın güçlü bankası olarak 82 yıldır ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkımızı en etkin şekilde ortaya koyuyoruz” diyen Kemaler, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Özellikle yan kuruluşlarımız ve iştiraklerimiz ile gücümüze güç katıyoruz. Limasol Bankası iştiraki olan Limasol Sigorta Ltd., 23 yıldır büyük hissedarları ile  her zaman ve her konuda lider olmak için çalışmaktadır. Sadece en büyük veya en çok prim üreten sigorta şirketi olma anlamında değil; KKTC sigortacılık sektörüne kazandırdığımız yeniliklerle, hasar ödemesindeki süratimizle, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmakla, hasarsızlığa, sürücü yaşına ve kullanılan kilometreye göre siz değerli müşterilerimize sağladığımız indirim olanaklarıyla ve bunları gerçekleştiren KKTC’de ilk sigorta firması olmanın haklı gururunu yaşamaktayız”.

“Sosyal sorumluluk alanında yine ilklerin bankasıyız”


Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, pek çok etkinlik ve çalışmaları projelendirdiklerini ve hayata geçirdiklerini belirtti.


Limasol Sosyal Sorumluluk (LSS) Kurumu’nun da bu amaç doğrultusunda kurulduğunu ve KKTC’de bir ilk olduğunu vurgulayan Kemaler, “Bankadan bağımsız olarak çalışan LSS için Limasol Türk Kooperatif Bankası ve Limasol Sigorta’dan elde edilen karın bir kısmı kaynak olarak kullanılıyor. Çevreye, eğitime, kültüre, sanata ve sağlığa katkı yapmak üzere dört ana başlık altında faaliyetlerini sürdürmektedir” dedi.


“Pandemi döneminde çocuklarla sınıf ortamında gönüllü sanatçılarla buluşamasak da bankamız sosyal medya sayfasından ve LSS Youtube kanalından ülkemizin ünlü sanatçıları ile çevrimiçi sanat etkinlikleri ve sesli kitaplar ile çocuklarımızın ve ebeveynlerin yanında yer aldık” diyen Kemaler, sürekli eğitim ve gelişimin önemine inandığını söyledi.


Kemaler, insana yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğunu bildiklerini ve bu yönde çalışmaların sürdüğünü iletti.


Tüm bu farkındalıkla ve yeni nesil bankacılık anlayışı ile dijital dönüşüm için Limasol Bankacılık Akademi binamızı hayata geçirmenin haklı gururunu yaşadıklarını aktaran Kemaler, bu programla birlikte bankacılık ve finans sektörüne akademik bir vizyon kazandırılmasına katkıda bulunarak; gençlere kariyer geliştirme fırsatı sunduklarını ifade etti.


Kemaler, Limasol Bankası Kültür Yayınları hakkında da bilgi vererek “Kıbrıs’a ait kültür, sanat, tarih içerikli araştırma ve yazıları yayınlayarak literatüre katkı sağlamayı amaçlayarak arşiv değeri kitaplar basılmaya önem gösterilmekte” ifadelerini kullandı.

“Bu yolculukta bizlere eşlik eden, herkese teşekkürler”


Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler, kuruldukları günden bugüne; bankaya duyulan güven ve gösterilen memnuniyet için çok teşekkür etti.


“Halkımızın güvenine layık olmak için elimizden geleni yapıyor ve var gücümüzle çalışıyoruz” diyen Kemaler, uluslararası bir banka olmak için de gerekli hazırlıkları yaparak çalışmaları sürdürdüklerini sözlerine ekledi.


Kemaler, sözlerini şöyle sürdürdü:


“82. yılımızda, siz nerede olursanız olunuz, bankanız hep yanınızda temennimizle kuruluş yıldönümümüzü bu vesilesiyle kutlayarak; bankamızın başarısında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.


Kıbrıs’ın en değerli markası Limasol Türk Kooperatif Bankası nice 80, 180 ve 280 yıllar ülkemize hizmet etmeye devam edecektir”.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75