banner6

9 ay hapis cezasına çarptırıldı

banner37

Dereboyu’nda, 4 ay önce, uyuşturucu etkisi altında, pick-up aracıyla, önce park halindeki iki araca çarpan, ardından da bir mağazanın vitrininden içeri giren 37 yaşındaki Zafer Özkaracan, özgürlüğünden oldu.

9 ay hapis cezasına çarptırıldı
banner99

Emine UYSAL

Dereboyu olarak bilinen Lefkoşa Osmanpaşa Caddesi’nde, pick-up aracıyla, uyuşturucu etkisi altında, önce park halindeki iki araca çarpan, ardından da bir mağazanın vitrininden içeri giren 37 yaşındaki Zafer Özkaracan, 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

20 Ağustos saat 18.00 sıralarında, Zafer Özkaracan, yönetimindeki NY 340 plakalı pick-up araç ile Osmanpaşa Caddesi’nde seyir halindeyken, park halindeki iki araca çarptıktan sonra, bir mağazanın vitrin camından içeriye girmişti.

Cürümleri Önleme Şubesi’nin (CÖŞ), araçta, 1 adet ucu yanık, içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olan sarma sigara ile kâğıda sarılı yaklaşık 1 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirmişti.

Polis, zanlı Özkaracan’ın, 27 Nisan 2017 tarihinde, Girne’de, yine aracında bir miktar uyuşturucu bulunduğunu, 15 Haziran 2016 tarihinde Mağusa’da tasarrufunda yine bonzai, 29 Ekim 2015 tarihinde sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde ile yakalandığını ve sürelikli benzer suçu işlediğine dikkat çekip, tutuklu yargılanmasını talep etmiş, mahkeme talebi onaylamıştı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aliye Özçınar ve Attila Enver Etkin hazır bulundu.

Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı.

Hüdaverdi, uyuşturucu suçlarının yaygınlığına ve toplumda ciddi bir huzursuzluğa neden olduğuna vurgu yaptı.

Hüdaverdi, sanığa, oybirliği ile 9 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 08:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104