9 gram kokain, 1 gram hintkeneviri ele geçirildi

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Girne’de üç ayrı noktada ard arda yaptığı operasyonlarda 4 kişi ‘kokain’ ve ‘hintkeneviri’ türü uyuşturucu maddeyle yakalandı

9 gram kokain, 1 gram  hintkeneviri ele geçirildi
banner90

Ahmet KARAGÖZLÜ

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, Girne’de üç ayrı noktada ard arda yaptığı operasyonlarda 4 kişiyi kokain ve hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle yakaladı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf” suçlamalarıyla tutuklanan H.K.(E-32), D.K. (E-37), M.Z. (E-33) ve N.Ö (E-34) dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Emine Taşkın, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Mehmet Bayram’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, 14 Haziran’da öğle saatlerinde Alsancak’ta H.K.(E-32) ve D.K.’nin (E-37) kalmakta oldukları ikametgahta mahkeme emriyle polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 3 gram ağırlığında ‘kokain’ türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu anlattı.

Polis çavuşu Mehmet Bayram, D.K.’nin kalmakta olduğu arkadaşına ait başka bir ikametgahta yapılan aramada ise yaklaşık bir gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

Bayram, yürütülen ileri soruşturmada olayla bağlantısı olduğuna inanılan M.Z.’nin (E-33) üzerinde yapılan aramada da yaklaşık 3 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, N.Ö’nün (E-34) üzerinde yapılan aramada ise yaklaşık 3 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu söyledi.

banner9
Uyuşturucuyu güneyden aldı

Bayram, zanlı H.K.’de bulunan kokainin, zanlı M.Z.’den aldığının belirlendiğini kaydetti. Bayram, konu uyuşturucu maddeleri N.Ö’nün Güney Kıbrıs’tan satın alıp, zanlı M.Z.’ye verdiğini anlattı.

Polis çavuşu Mehmet Bayram, H.K., D.K. ve N.Ö’nün gönüllü ifade verip, suçlarını kabul ettiğini söyledi.

Olayda adı geçen şahısların tutuklandığını ve tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Bayram, zanlıların tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Atakara, müvekkillerinin şiddet gördüğünü ileri sürdü

Avukat Hüseyin Atakara, müvekkili M.Z ve N.Ö’nün evinde arama yapıldığı esnada, polis tarafından şiddete maruz kaldığını ileri sürdü.

Polis çavuşu Bayram, iddiaları reddetti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, uyuşturucu suçlarının ciddiyetine vurgu yapıp, bu suçun kamuda endişe yaratan yaygın bir suç olduğuna işaret etti.  Mesutoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için dört zanlının da üç gün tutuklu kalmasına ve zanlıların doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108