banner6

9 köyde gençlere arsa dağıtılacak

banner37

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, 9 köy için kırsal kesim arsası müracaatlarının başladığını açıkladı.

9 köyde gençlere arsa dağıtılacak
banner151 banner143

Bakan Evrengençlerin kırsal kesim arsaları üzerinde uzun vadeli kredilerle ev sahibi olabilmeleri için Müteahhitler Birliği ile çalışma yapıldığını ifade etti.

İçişleri Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Konut Edindirme Birimi bugünden başlayarak 28 Kasım tarihine kadar bir ay süreyle Boltaşlı, Gelincik, Alayköy, Korkuteli, Muratağa, Ağıllar, Ziyamet, Mutluyaka ve Bağlıköy köylerinden müracaat kabul edecek.

Kırsal kesim arsası için müracaatlar İçişleri Bakanlığı veya ilgili kaymakamlıklara şahsen yapılabilecek. Eksik evraklı veya eksik beyanlı müracaat formları kabul edilmeyecek.

Gençlerin önünü açmak, kendi yaşadıkları yerlerde ev sahibi olmaları için kırsal kesim arsalarını fırsat olarak değerlendirdiklerini kaydeden Bakan Evren,  gençlerin köylerinden başka yerlere göç etmesini önlemenin önemine değindi.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren “Gençler önceliğimizdir, onların en büyük sorunlarından birisi de kentlere göç ve onun getirdiği sosyal sıkıntılardır’’ ifadelerini kullandı.

Kırsal kesim arsalarına yoğun talep olduğunu dile getiren Evren, halkın konut sahibi olabilmesi için uygun kredilerle uzun vadelerle ev sahibi olabilecekleri bir modelin hayat bulacağını dile getirdi ve Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği’nin bu yönde çalışma yürüttüğünü söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 16:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104