banner6

9 okulda grev var!

banner37

Kamu- İş, “okullarda hademe olarak görev yapan üyelerine yapılan baskılar, toplu iş sözleşmesi haklarının engellenmeye çalışılması ve yapılan grevleri kırmaya teşebbüs edilmesi” gerekçesiyle bazı okullarda grev başlatmıştı. grevler devam ediyor. Sendika Başkanı Ahmet Serdaroğlu, Perşembe günü yönetim kurulunun toplanacağını ama sorunlar giderilene kadar grevlwerinin devam edeceğini söyledi.

9 okulda grev var!
banner99

Sendikanın grev gerekçesi ise “okullarda hademe olarak görev yapan üyelerine yapılan baskılar, toplu iş sözleşmesi haklarının engellenmeye çalışılması ve yapılan grevleri kırmaya teşebbüs edilmesi”

Konuyla ilgili TAK’a konuşan Sendika Başkanı Ahmet Serdaroğlu , “sendikalaşmadan dolayı işten durdurma tehdidi ve okullarda grev kırıcılığı devam ederse” grevlerin artarak devam edeceğini kaydetti.

Okullarda Toplu İş Sözleşmesi olmayan hademeler ve kadrolu hademelerin grevde olduklarını belirten Serdaroğlu, uzlaşı masası oluşturulana kadar grevlerin devam edeceğini söyledi.

“Bu Serdaroğlu’nun değil Kamu-İş Yönetim Kurulu’nun oy birliğiyle aldığı karardır” diyen Ahmet Serdaroğlu, Perşembe günü sendika Yönetim Kurulu’nun toplanacağını bildirdi. Serdaroğlu, toplantıda, gelecek hafta genişletilecek ve süresiz greve dahil edilecek okulları değerlendireceklerini kaydetti.

Sendika, süresiz grevde olduğu 7 okula ilave olarak, Salı günü Alasya İlkokulu ve Polatpaşa İlkokulu’nda da greve giderek, adım atılmadığı sürece bu iki okuldaki grevin Cuma gününe kadar her gün yenileneceğini açıklamıştı.

Sendika, “okullarda hademe olarak görev yapan üyelerine yapılan baskılar, toplu iş sözleşmesi haklarının engellenmeye çalışılması ve yapılan grevleri kırmaya teşebbüs edilmesi” gerekçesiyle okullarda grev kararı almıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2022, 13:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104