banner6

AB, derneklere 9 bin Euro hibe verecek

banner37

Lapta ve köylerinde, yenilikçi sosyal ve kültüre aktiviteler için teklif verme çağrısı yapıldı

AB, derneklere 9 bin Euro hibe verecek
banner99

İsmail VOLKAN

Lapta Belediyesi, Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen “Turizm Aktiviteleri ve Kapasite Geliştirme Yoluyla Bölgesel Kalkınma” projesi kapsamında, The Management Centre ortaklığıyla, Lapta Belediye sınırlarında olan bölge için hazırladığı 3 Yıllık Bölgesel Stratejik Kalkınma Planı’nı ve bunu takiben üçüncü taraflara hibe programını açıkladı.

Programın hedefinin “Kıbrıs’ın kuzey kesimindeki kuzey batı bölgesinde, turizm, sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilgili ekonomik aktiviteleri geliştirmek” olduğu belirtilirken, programdan yararlanmak isteyenler için detaylı bilgi verildi.

Çamlıbel köyünde dün yapılan bilgilendirme toplantısında, hibeden yararlanmak isteyen sivil toplum örgütlerinin, projelerini, 20 Şubat saat 14.30’a kadar Lapta Belediyesi’ne ulaştırması gerektiği bildirildi.

Projenin planlanan süresinin 45 takvim gününden az veya 75 takvim gününden fazla olamayacağı belirtilirken, yararlanmak isteyen derneklerin 6 bin ila 9 bin Euro arasında hibe alabileceği ifade edildi.

banner134

Köy muhtarlıklarının da herhangi bir sivil toplum örgütüyle işbirliği yaparak hibeden yararlanabileceği anlatılırken, Eko-turizm ve/veya alternatif turizm ve tanıtım faaliyetleri, görsel ve çevre, tarihi, kültürel ve doğal miras ve özellikler, sosyal, sanatsal ve kültürel kazanımlar, yerel üretim ve/veya çevre koruma ve geliştirme ve yaşam kalitesini artırıcı işbirlikleri ve faaliyetlerin öncelikli alanlar olduğuna işaret edildi.

Faaliyetlerin Lapta Belediyesi’ne bağlı bölgelerde yer alma zorunluluğu olduğu vurgulanırken, Bölgesel Stratejik Kalkınma Planı (BSKP), hibe rehberi, başvuru formu ve diğer önemli belgelere www.laptabelediyesi.com adresinden ulaşılabileceği kaydedildi.

Tüm soru, cevaplar ve değerlendirme süreçleri hakkında önemli duyuruların bu web sitesi’nde yayınlanacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 09:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104