banner6

AB gayri resmi zirvesi bugün

banner37

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in dün akşam İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile telefonda görüştüğü haber verildi.

AB gayri resmi zirvesi bugün
banner99

Telefon görüşmesini, şahsi twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Hükümet Sözcü Yardımcısı Viktoras Papadopulos’un duyurduğunu yazan Alithia gazetesi, görüşmede Kıbrıs sorunu, enerji ve ikili meselelerin ele alındığını belirtti.

Anastasiadis Malta’da temaslarda bulunacak

banner134

Öte yandan Politis gazetesi ise, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in, bugün gerçekleştirilecek olan AB gayri resmi zirve toplantısına katılmak için, dün akşam Malta’ya gittiğini yazdı.

Toplantının mülteci meselesi ve AB’nin geleceğiyle alakalı olduğunu yazan gazete, AB devlet ve hükümet başkanlarının, içeriği mülteci meselesiyle alakalı olacak olan Malta Bildirgesini kabul edeceklerini kaydetti.

Anastasiadis’in Malta’da, AB’nin mülteci meselesiyle ilgili genel yaklaşımının ele alınmasının beklendiği bir çalışma yemeğine katılacağını da yazan gazete, AB devlet veya hükümet başkanlarının bugün akşamüzeri ise, Avrupa’nın geleceğiyle ilgili fikir alışverişinde bulunacakları bir toplantıya katılacaklarını ekledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 10:59
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104