banner6

Acar, son yolculuğuna uğurlandı

banner37

Rahatsızlığı nedeniyle önceki gün İstanbul’da hayatını kaybeden ülkemizin duayen gazetecilerinden 72 yaşındaki Mehmet Ali Acar, sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

Acar, son yolculuğuna uğurlandı
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

banner134

Rahatsızlığı nedeniyle önceki gün İstanbul’da hayatını kaybeden ülkemizin duayen gazetecilerinden 72 yaşındaki Mehmet Ali Acar, sevenlerinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Sürekli basın kartı sahibi ve Enformasyon Dairesi’nden emekli olan ülkemizin tanınmış gazetecilerinden Acar, dün İsmail Safa Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından Lefkoşa’da toprağa verildi.

Cenaze törenine, ailesi ve sevenlerinin yanı sıra, basın çalışanları da katıldı. Basın alanında ülkemizde fotoğrafçılık, matbaacılık ve gazetecilik konularında kendini geliştirerek birçok gazetede yazarlık ve yazı işleri müdürlüğü görevlerini üstlendi.

Acar kimdir ve hangi görevlerde bulundu?

20 Eylül 1945'te Balıkesir köyünde doğan Mehmet Ali Acar, lise eğitiminden sonra fotoğrafçılık, matbaacılık ve gazetecilik konularında kendini geliştirerek birçok gazetede yazarlık ve yazı işleri müdürlüğü yaptı. Acar’ın özellikle 1974 yıllarında çekmiş olduğu fotoğrafları birçok gazetede yayımlandı.

Çok iyi derecede Rumca ve İngilizce bilen Acar, 1967’de Bozkurt gazetesinde foto muhabiri olarak çalışmaya başladı ve 1974’e kadar bu görevi sürdürdü. 1974’te ise Zaman gazetesinde yazı işleri müdürlüğünü üstlenen Acar, 1979’a kadar burada görev yaptı. Ardından Yeni Zaman gazetesinin basımevi müdürlüğünü yürüten Mehmet Ali Acar, 1985’te de Enformasyon Dairesi’nin fotoğraf bölümünde çalışmaya başladı.

Fotoğraf: Özmen YILANCILAR

 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104