banner6

Aceleciliği can alıyordu

banner37

Lefkoşa Fuar Alanı yakınlarında, dikkatsiz bir şekilde tali yoldan Yakın Doğu Bulvarı’na giriş yapan salon araç, önce okul otobüsüne, sonra yol kenarında piyango bileti satan biletçiye, ardından da biletçinin park edilmiş arabasına çarptı, iki kişi yaralandı

Aceleciliği can alıyordu
banner99

BİLETÇİ ÖLÜMDEN DÖNDÜ… Engin Kayhan isimli genç, yönetimindeki SM 342 plakalı salon araçla dikkatsiz bir şekilde tali yoldan anayola giriş yapınca, önce TDZ 322 plakalı okul otobüsüne, sonra yol kenarında sandalyeye oturarak piyango bileti satan Tuğrul Mankır’a, en son olarak da Mankır’ın park halindeki FJ 680 plakalı aracına çarptı. İki aracın arasında kalarak yaralanan Mankır ölümden dönerken, kazaya sebebiyet veren Engin Kayhan da yaralandı.

Ahmet UÇAR

Trafik kurallarına uyulmaması dün öğleden sonra az kalsın ekmek parası için yol kenarında piyango bileti satan 52 yaşındaki Tuğrul Mankır’ın yaşamına mal oluyordu.


Lefkoşa Fuar Alanı yakınlarında meydana gelen kaza, 20 yaşındaki Engin Kayhan’ın yönetimindeki SM 342 plakalı salon araçla, tali yoldan gelip, anayoldaki araçlara öncelik hakkı tanımadan Yakın Doğu Bulvarı’na giriş yapması sonucu gerçekleşti.


Kayhan, yönetimindeki araçla önce bulvar üzerinde seyir halinde olan Ertan Kanat’ın (E-62) yönetimindeki TDZ 322 plakalı okul otobüsüne çarptı, ardından karşı şeridin dışında, yol kenarında plastik sandalye üzerine oturarak piyango bileti satan 52 yaşındaki Tuğrul Mangır’a çarptı, son olarak da Mangır’ın park halindeki FJ 680 plakalı aracına vurarak durdu.


Kaza sonucu yaralanan Engin Kayhan ve Tuğrul Mangır, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak müşahede altına alındı. Yaralıların, genel sağlık durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.


Polis Basın Subaylığı’ndan elde edilen bilgilere göre, Lefkoşa’da isimsiz sokak boyunca yönetimindeki SM 342 plakalı salon araçla seyreden Engin Kayhan (E-20) adlı sürücü, Yakın Doğu Bulvarı kavşağına geldiği sırada anayolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsiz bir şekilde bulvara giriş yaptı ve o esnada yolun sağ tarafından Yakın Doğu Bulvarı boyunca seyreden Ertan Kanat’ın (E-62) yönetimindeki TDZ 322 plakalı aracın önünü tıkayarak çarpışmaya yol açtı.


Çarpmanın etkisiyle sola doğru savrulan SM 342 plakalı araç, o esnada Fuar Alanı önünde yüzü doğuya bakar şekilde sandalyede oturmakta olan 58 yaşındaki Tuğrul Mankır’a (E-52) ve Tuğrul Mankır tarafından ön kısmı kuzey istikametine bakar şekilde park halinde bırakılan FJ 680 plakalı salon araca çarptı.


Kaza sonucu yaralanan Engin Kayhan ve sandalyede oturmakta olan Tuğrul Mankır, kaldırılmış oldukları Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servis’inde yapılan ilk yardım tedavilerinin ardından aynı serviste müşahede altına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104