Acemi hırsız serbest yargılanacak

banner37

Lapta’da aynı lojmanda kaldığı iş arkadaşına ait 4 bin 200 TL değerindeki ziynet eşyalarını çalan ve çalıntı eşyalarla çektirdiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşınca yakayı ele veren 20 yaşındaki Damla Sazan, teminatla serbest kaldı.

Acemi hırsız serbest yargılanacak
banner99

Ahmet VAMIK
 

Lapta’da aynı lojmanda kaldığı iş arkadaşına ait 4 bin 200 TL değerindeki ziynet eşyalarını sirkat eden ve çalıntı eşyalarla çektirdiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşınca yakayı ele veren 20 yaşındaki zanlı Damla Sazan aleyhindeki soruşturma tamamlandı.
Müşteki A. A.’nın şikâyeti üzerine tutuklanan zanlı, dün Girne Kaza Mahkemesi’nde teminata bağlanarak ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 

Teminata bağlandı
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Adnan Kardeşler’i tanık olarak dinletti.

banner134
Zanlı Damla Sazan’ın 2-6 Eylül tarihleri arasında Lapta’da meydana gelen “Ev Açma” ve “İkametgâhtan Sirkat” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Adnan Kardeşler, Lapta’da bir otele ait lojmanda ikamet eden zanlının, aynı lojmanda kalmakta olan iş arkadaşı A. A.’ya ait eşyaları sirkat ettiğini anımsattı.
   Adnan Kardeşler, A. A.’ya ait toplamda 4 bin 200 TL değerindeki iki adet kol saati, bir adet altın kolye, bir adet elbise, bir şişe parfüm, bir şişe vücut losyonu, bir adet çanta ve bir adet altın takı setini sirkat eden zanlının, Güzelyurt’ta kalmakta olduğu öğrenci yurdundaki odasında yapılan aramada söz konusu çalıntı eşyaların bulunarak emare alındığını dile getirdi.
Müştekiye ait kol saatleri ve çantayla çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaşan zanlının, müştekinin şikâyeti üzerine tespit edilerek tutuklandığını kaydeden polis memur Adnan Kardeşler, gönüllü ifade vererek suçunu kabul eden zanlının, A. A.’nın canını yakmak maksadıyla bu suçu işlediğini öne sürdüğünü de kaydetti.
Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten Adnan Kardeşler, ülkemizde öğrenci statüsüyle bulunan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Yargıç Meltem Dündar, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1 kez ispat-ı vücut yapması, KKTC vatandaşı 1 kişinin zanlı lehinde 40 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 7 bin 500 TL’lik nakdi teminat yatırması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75