Acı tesadüf

banner37

Lefke’de dün sabah 6 aylık hamile olan Cristina Zeybek’e araba çarptı. Hastaneye kaldırılan Zeybek’e yapılan muayenede, ikiz bebeklerinden birinin yaşama tutunamadığı, kaybın da kazaya bağlı olmadığı tespit edildi

Acı tesadüf
banner90
banner8

Güren TİLKİ

Lefke’de dün sabah meydana gelen trafik kazasının ardından acı bir gerçek ortaya çıktı.

   6 aylık ikiz bebek olan Cristina Zeybek’e dün sabah araba çarptı… Hemen hastaneye kaldırılan Zeybek, muayeneye alındı. Karnındaki bebeklerinin sağlık durumunda bakılırken, ikizlerden birinin yaşama tutunamadığı anlaşıldı.

   Zeybek'in bebeklerinden birini kaybetmesinin nedeninin kaza olmadığı kaydedildi.
   Polis, Zeybek’in kapsamlı doktor muayenesinde karnındaki bebeğin kaza öncesinde 3-4 günlük ölü olduğunu, bebeğin ölümünün kazaya bağlı olmadığının tespit edildiğini kaydetti.
   Direksiyon hakimiyetini kaybedip, kaldırımda yaya olarak bulunan Cristina Zeybek’e çarpan aracın sürücüsü Gözde Coşan ise mahkemeye çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Aracıyla kaldırıma çıktı

banner134
Kaza sonrası gözaltına alınan Gözde Coşan, dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzuruna çıkarıldı.

   Lefke Karakolu’nda görevli polis memuru Ömer Oruç, kazayla ilgili bilgileri mahkemeye aktardı.

   Polis dün sabah 09.10’da Lefke’de Atatürk Caddesi üzerinde doğu istikametinden batıya doğru, yönetimindeki LM 386 plakalı aracıyla aşırı süratli ve dikkatsizce seyreden 23 yaşındaki Gözde Coşan’ın direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağ şeridine geçtiğini ve bankete çarparak kaldırım üzerine çıktığını söyledi.

   Kaldırım üzerine çıkan aracın o esnada kaldırımda yaya olarak bulunan 31 yaşındaki Cristina Zeybek’e çarptığını aktaran polis, aracın yolun soluna da geçerek kaldırıma vurduğunu belirtti.

   Kazada yaralanan Cristina Zeybek’in ambulansla Cengiz Topel Hastanesi’ne oradan da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını anlatan polis, Zeybek’in 6 aylık ikiz bebek hamile olduğunu söyledi.

   Polis, diğer bebeğin sağlık durumunun da takip edildiğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75