Açık denizde isimli ve imzalı kayıp top

banner37

Sahibi gazetemizden alabilir; İbrahim Şeker…

banner87
Açık denizde isimli ve imzalı kayıp top
banner90
banner99

Mustafa GÜRSEL

Mağusa Körfezi’nde, kıyıdan 10 kilometre açıkta, üzerinde sahibinin ismi ve imzası olan deniz topu bulundu. Topun sahibi İbrahim Şeker… Yazı karakteri ve imzadan, topun sahibinin çocuk olduğu anlaşılıyor.

Kayıp topu, Kalecik sahilinin 10 km güneydoğu açığında, teknesiyle balık tuttuğu sırada, Cemil Gürsel isimli öğretmen buldu.

İbrahim Şeker’in özenle adını yazıp güzelce imzasını da attığı top, genel yayın yönetmenimiz Ali Baturay’ın odasında, “emanete alındı.” İbrahim Şeker, kayıp topunu gazetemizden alabilir…

Topu bulan öğretmen, denizde genelde çöplerin olduğunu, ama zaman zaman deniz yatağı, deniz simidi, kolluk ve deniz topu da gördüklerini belirterek şunları kaydetti:

“Bu topu tekneye yakın olduğu için aldım. Üzerinde isim ve ayrıca imza da vardı. Büyük olasılıkla bir çocuğa ait olduğunu düşündüm. ‘Onu kaybettiğine çok üzülmüş olmalı’ diye geçirdim içimden…

Bu haberden sonra, o gün topunu kaybettiği veya kaçırdığı için üzülen çocuğun kayıp topuna kavuşup sevineceğini ümit ediyorum. Umarım, tam düşündüğüm gibi olur. KIBRIS’a teşekkürler…”

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75