banner6

Acil iniş siyaset tanımadı

banner37

Quantas Havayolları, Kuzey Kıbrıs üzerindeki bir güzergahı izleyerek Larnaka’ya indi.

Acil iniş siyaset tanımadı
banner151

Ercan hava trafik kontrolörlerinin, Quantas Havayolları’na ait yolcu uçağının Larnaka’ya acil iniş yapması için Kuzey Kıbrıs üzerinden güzergahı kısaltan uçuş imkanı sağladığı bildirildi.

Cyprus Today’da yer alan habere göre, geçtiğimiz günlerde Sydney- Londra Heathrow uçuşunu yapan Quantas Havayolları’na ait A380-800 tipi yolcu uçağında bulunan hamile bir kadın, uçak Dubai’den havalandığı sırada rahatsızlandı. Uçak, Türkiye hava sahasındayken Ankara’daki hava trafik kontrolörleri Ercan kule ile temasa geçerek, pilotun Larnaka’ya acil iniş istediği bilgisini verdi.

Ercan’daki hava trafik kontrolörleri pilotla temasa geçti ve KKTC hava sahası üzerinden, daha kısa bir güzergahtan uçağı Larnaka’ya yönlendirdi. Uçağın 15 dakika boyunca Antalya- Koruçam - Lefke güzergahında uçarak, Larnaka’ya vardığı bilgisi paylaşıldı.

Ercan’daki hava trafik kontrolörlerinin, uçak KKTC hava sahsını geçtikten sonra pilotu, Larnaka’daki yetkililerle temasa geçirdiği belirtildi. Uçağın, Kuzey Kıbrıs üzerinden kullandığı güzergahın daha önceden uçaklar için izin verilmediğini ancak acil bir durumdan dolayı söz konusu iznin verildiği kaydedildi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 09:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110