“Acımızı bile yaşayamadık”

banner37

Geçirdiği ani rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren Durmuş Akınal’ın yakınları, merhuma ait özel eşyaların ‘kaybedildiği’ iddiasında:

banner87
“Acımızı bile yaşayamadık”
banner90
banner99

“CANIMIZI EMANET ETTİKLERİMİZ”… Durmuş Akınal’ın ceketinin cebinde cüzdanı olduğunu kaydeden aile yakınları, bu cüzdanda kredi kartları ve 13. maaşın olduğunu ifade ederek, “İşin parasında değiliz ama karşılaşacağımız muamele bu mu olmalıydı? Canımızı emanet ettiklerimiz, malımıza mı el uzatacak? Acımızı bile yaşayamadık” diyerek, tepkide bulundu

“BÖYLE BİR BİLGİ BİZE ULAŞMADI”… Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan, şikayetçi aile yakınlarını kast ederek, “Kamera görüntülerini kendileri de izledi ve eğer hâlâ tatmin olmadıysalar, şikayetlerini polise yapmalılar. Büyük bir çaba sarf ederek hastaları kurtarmaya çalışan personelden bahsediyoruz. Bu iddiaları destekleyen herhangi bir bilgi de bana ulaşmadı” ifadelerini kullandı

Ali ÇATAL

Pınarbaşı’nda, 27 Aralık’ta rahatsızlanan ve kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde böbrek ve kalp yetmezliği sonucunda hayatını kaybeden 58 yaşındaki Durmuş Akınal’ın yakınları, merhuma ait bazı özel eşyaların, Akınal’a ilk müdahalenin yapıldığı acil serviste ‘kaybedildiğini’ öne sürdü.

Akınal’ın eniştesi Yusuf Koçaraslan, bacanağı Ahmet Fehmioğlu ve oğlu Hasan Akınal, merhumun gömlek ve ceketinin, acil servise getirilirken üzerinde olduğunun kamera kayıtlarıyla tespit edildiğini, fakat cenazeyi teslim alırken, kendilerine bunların verilmediğini savundu.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Adil Özyılkan ise ailenin iddialarını destekleyecek herhangi bir bilginin kendisine ulaşmadığını belirterek, “Büyük bir çaba sarf ederek hastaları kurtarmaya çalışan personelden bahsediyoruz. Bu iddiaları destekleyen bir bilgi bana ulaşmadı. Şayet bir şikayet unsuru varsa, bunun adresi de polistir” dedi.

“İşin parasında değiliz”

Akınal’ın ceketinin cebinde cüzdanı olduğunu kaydeden merhumun yakınları, bu cüzdanda kimlik ve kredi kartları gibi eşyaların yanı sıra 13. maaşının da olduğunu söylerken; “İşin parasında değiliz ama karşılaşacağımız muamele bu mu olmalıydı? Canımızı emanet ettiklerimiz, malımıza mı el uzatacak? Acımızı bile yaşayamadık” diyerek, tepkide bulundu.

“Hem hastanenin başhekimiyle, hem de Adli Şube’yle konuştuk. Başhekim Adil Özyılkan, bizlere ‘Hakkınızı arayın’ dedi. Gerekirse avukat tutacak ve bu işin peşini bırakmayacağız” diyen Akınal’ın yakınları, dört gündür bu işle uğraştıklarını, olayın örtbas edilmesine müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

Özyılkan: Şikayetin adresi polistir

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan, ailenin iddialarını destekleyecek herhangi bir bilginin kendisine ulaşmadığını belirterek, “Hakkınızı arayın” derken bundan kastının, ‘şayet şikayetlik bir durum varsa, bunu polise taşımaları’ olduğunu söyledi.

Aile yakınlarını kast ederek, “Kamera görüntülerini, kendileri de izledi ve eğer hâlâ tatmin olmadıysalar, şikayetlerini polise yapmalılar” diyen Özyılkan, “Büyük bir çaba sarf ederek hastaları kurtarmaya çalışan personelden bahsediyoruz. Bu iddiaları destekleyen herhangi bir bilgi de bana ulaşmadı” ifadelerini kullandı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108