Açlıktan ve hastalıktan ölecekti!

banner37

Gazimağusa’nın Çanakkale Bölgesi’nde bir motor evinde, yıllardır sefalet içinde yaşam kavgası veren 55 yaşındaki Murat Barışoğlu, duyarlı bir tanıdığının 112’ye haber vermesi sonucu hastaneye kaldırıldı:

banner87
Açlıktan ve hastalıktan ölecekti!
banner90
banner8

“TEK İSTEDİĞİM İNSAN GİBİ YAŞAMAK”… Kulakları işitemediği için devletten bin 950 TL maaş aldığını, onun da büyük çoğunluğunun borcuna kesildiğini anlatan Murat Barışoğlu, çöplükten hurda toplayıp sattığını ancak son üç aydır hastalıktan yatağa düştüğünü söyledi. Barışoğlu, “Tek istediğim başımı sokacak bir yerim olsun. Yalnızlıktan, açlıktan ölmeyeyim. Burada ölürsem kimsenin haberi olmayacak. Tek istediğim insan gibi yaşamak” dedi.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın Çanakkale Bölgesi’nde, Su İşleri Dairesi’ne ait bir motor evini mesken tutup burada yıllardır sefalet içinde yaşam savaşı veren 55 yaşındaki Murat Barışoğlu, duyarlı bir tanıdığının 112’ye haber vermesi sonucu açlıktan ve ölümden kurtuldu.

Yoksulluğuna isyan eden Murat Barışoğlu, 1974’ten sonra Türkiye’den Kıbrıs’a geldiğini belirterek, yaşadığı sıkıntıları KIBRIS’a anlatıp, ilgililere yardım çağrısı yaptı.

Anne ve babasının hasta olduğunu belirten Murat Barışoğlu, 3 aydır, akciğerlerindeki rahatsızlığı sonucu yatağa düştüğünü dile getirdi ve devam etti:

“Evim yok. Yıllardır tek odalı motor evinde yaşıyorum. Çöplükten hurda toplayıp satıyorum. Ne elektrik ne su ne de tuvalet var. 3 aydır yerimden kalkamıyorum. Yemek yapanım yok. Kulaklarım işitemiyor diye devletten bin 950 TL maaş alıyorum. Büyük kısmı borcuma kesiliyor, elimde kalanla geçinemiyorum. İlgililer bana bir ev versin, başımı sokacak bir yerim olsun. Yalnızlıktan, açlıktan ölmeyeyim. Burada ölürsem kimsenin haberi olmayacak. Tek isteğim insan gibi yaşamak.”

“İnsanı koşullardan uzak”

Çanakkale Mahallesi’nin Muhtarı Abbas Mendeli ise, ilgili tüm daire yetkililerine, Murat Barışoğlu’nun motor evinde yaşadığını bildirip gerekenin yapılması için talepte bulunduklarını anlattı.

Muhtar Abbas Mendeli, ilgililerin taleplerine duyarsız kaldığını, sorun karşısında kimsenin kılını dahi kıpırdatmadığını anlattı.

Abbas Mendeli, “Murat, 15 yıldır burada yaşıyor. Yokluk içinde. Sefil bir yaşam sürüyor. Motor evinde tuvalet yok, elektrik ve su yok. Mahalleli bu durumdan rahatsız. Ben gerekenin yapılması, Murat’a da ev bulunması için ilgili daire yetkililerine durumu aktardım. Kimse ilgilenmedi. Bir tanıdığı gelip, yatakta bulmuş. Allah razı olsun, sağlık ekipleri arandı hastaneye kaldırıldı. Yazıktır. Bu adam insanı koşullardan uzak bir yaşam sürüyor, gereken yapılmalı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 14:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
ne gerek
ne gerek - 10 ay Önce

bakalım kaç kişi daha bu zavallı adam gibileri var.devlet olmak lafla olmaz

Yazık
Yazık - 10 ay Önce

Kktc de insan değeri, yazıklar olsun tüm yetkililere devletcilik oynuyorlar

Bora Sarac
Bora Sarac - 10 ay Önce

Karar verin bu adam 51 yasindami 55 yasindami ?

SIRADAKİ HABER

banner75