banner6

'Ada genelinde birçok hayvan günbegün zarar görüyor'

banner37

Bağımsızlık Yolu, ''hayvan hakları ve ekolojik talana karşı görev ve yükümlülüklerinden haberdar olan bir devlet'' istediğini belirtti.

'Ada genelinde birçok hayvan günbegün zarar görüyor'
banner151 banner143

Bağımsızlık Yolu Ekoloji ve Hayvan Hakları Komitesi, yaptığı açıklamada, Ada genelinde birçok hayvanın günbegün zarar gördüğünü kaydetti.

Sokakta yaşamaya çalışan birçok hayvanın, zehirlenerek veya dövülerek öldürüldüğünü, birçok egzotik hayvan türünün Adaya usulsüz bir şekilde getirildiğini ve hiçbir yerel kuruluşun Hayvan Refahı Yasası gereğince görevini yerine getirmediği kaydedilen açıklamada, mevcut durumda bir çok alanda olduğu gibi hayvan hakları konusunda da, devletin, kamusal ve ücretsiz olarak sunması gereken hizmetleri, demokratik kitle örgütlerine devrettiği savunuldu ve özetle şöyle denildi:

“Sadece demokratik kitle örgütleri eliyle sürdürülen mücadelelerle hayvan hakları ve ekoloji konularında özlenir bir seviyeye gelmek mümkün görünmemektedir. Yaşanılabilir bir dünyada rahatça nefes almak ve nefes aldırabilmek istiyorsak, yerel ve merkezi otoriteleri el çektikleri yükümlülüklerini tekrar yerine getirmeye zorlayacak örgütlü bir mücadele örmek elzem olmuştur.”

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 15:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104