Adada kaçak statüde olduğu belirlendi

banner37

Evinin tadilatını yapacağı vaadiyle Mahmut Üsküdarlı’dan bin 490 TL aldıktan sonra tamiratı yapmadığı iddiasıyla tutuklanan Muhammed Necmi Kömürcüler, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Adada kaçak statüde olduğu belirlendi
banner87

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne’de Mahmut Üsküdarlı’nın ev tadilatını yapmak üzere söz konusu şahısla anlaşan ve bin 490 TL para alan Muhammed Necmi Kömürcüler, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Kömürcüler’in 22 Aralık 2017 tarihinden beri adada yasal statüsü olmadığı da belirlendi.

“Emanetçi Tarafından Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Anıl Derindağ’ı dinletti.
Zanlı Muhammed Necmi Kömürcüler’in 2018 yılı Mayıs ayı içerisinde Girne’de meydana gelen “Emanetçi Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu belirten polis memuru Anıl Derindağ, müşteki Mahmut Üsküdarlı’dan ev tadilatı için bin 490 TL para alan zanlı Muhammed Necmi Kömürcüler’in, söz konusu paranın 600 TL’sini sirkat ettiği iddiasıyla yapılan şikayet üzerine tutuklandığını anımsattı.
Polis memuru Anıl Derindağ, zanlının üç günlük tutukluluk süresi içerisinde, zanlının 22 Aralık 2017 tarihinden beri adada yasal statüsünün de olmadığının belirlendiğini söyledi. 

Tahkikatın tamamlandığını ve şikayetçinin şikayetini geri çektiğini belirten Derindağ, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.
 
“Masumum”

 Mahkemede söz alan zanlı Muhammed Necmi Kömürcüler, “Ben böyle bir suç işlemedim. Ben masumum” diyerek kendisini savundu ve bu suçu kabul etmediğini dile getirdi.
Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının 20 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER