Adalet yerini buldu

banner37

Memur-Sen’in yeni yönetimi, 5’inci Olağan Genel Kurul hakkında eski yönetimin aldırdığı ara emri kararının iptal edildiğini duyurdu

Adalet yerini buldu
banner90

“KAPIMIZ HERKESE AÇIK”…Memur-Sen Başkanı Akın Manga,“Önemli iki icraata imza atmıştık ki eski yönetim mahkemeye başvurdu ve tek taraflı bir ara emri kararı aldı. Şunu açıkça ifade etmeliyim ki kimseye kırgın değiliz, kapımız herkese açık” ifadelerini kullandı ve sendikanın eski kurmaylarına yönelik olumsuz bir yaklaşım içerisinde olmadıklarını belirtti.

“ESKİ YÖNETİM LİSTE OLUŞTURAMADI”… Memur-Sen Başkan Yardımcısı Mustafa Kasabalı, yeni yönetimi 9 Mayıs itibarıyla belirlediklerini ve çalışmalarına ara emrinden sonra kaldıkları yerden devam edeceklerini belirtirken; eski yönetimin, liste oluşturmakta dahi zorlanıp seçimlerden çekildiğini “Liste oluşturamadıkları için seçime katılmadılar ve Genel Kurul’un ardından 20 Haziran’da ara emri aldırdılar” iddiasında bulundu.

“YENİ HÜKÜMETİN TAKİPÇİSİYİZ”… Memur-Sen Genel Sekreteri Emre Aksu, yeni hükümete yönelik bir baskı unsuru olacaklarını “Yeni hükümetin icraatlarının takipçisiyiz. Kendilerinin, çalışan menfaatine atacakları her adımın destekçisi olacağımız gibi bunun aksi eylemlerinin de karşısında konumlanacağız” sözleriyle kamuoyuna duyurdu.

Ali ÇATAL

   Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür-İş) üyesi Kıbrıs Türk Memur Sendikası (Memur-Sen) Yönetimi’nden Başkan Akın Manga, Başkan Yardımcısı Mustafa Kasabalı ve Genel Sekreter Emre Aksu, sendikanın eski yönetimi tarafından, Olağan Genel Kurul’a yönelik aldırılan ara emri kararının, geçtiğimiz cuma itibarıyla iptal edildiğini, KIBRIS Gazetesi’ne yaptıkları bir ziyaretle duyurdu.

   Bahse konu kararın iptali çalışmaları doğrultusunda, özellikle sendikanın avukatı Şefik Aşçıoğulları’nın ciddi bir emek harcadığını ve süreç sonunda ara emri kararının iptal edildiğini söyleyen sendika yönetimi, “Mahkemelerimize güvenimiz zaten tamdı. Bu karar sonucunda, adalet de yerini buldu. Yargıya ve avukatımıza ne kadar teşekkür etsek az” ifadelerini kullandı.

Manga: Kimseye kırgın değiliz

   Göreve geldiklerinde, ilk iş olarak, aralarında Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Makedonya ve Irak Türkmeneli gibi bölgelerden 30’a yakın sendikanın başkanının yer aldığı ‘Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği’ bileşenlerini Kuzey Kıbrıs’ta ağırladıklarını söyleyen Manga, ikinci iş olarak da Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) tarafından üyelere ve üyelerin birinci derecede yakınlarına sağlanan ücretsiz sigorta avantajını kendi üyelerine sağladıklarını söyledi.

   Manga, “Tam da bu süreçte eski yönetim mahkemeye başvurdu ve tek taraflı bir ara emri kararı aldı. Şunu açıkça ifade etmeliyim ki kimseye kırgın değiliz, kapımız herkese açık” ifadeleriyle, eski yönetime yönelik olumsuz herhangi bir yaklaşımlarının olmadığını da aktardı.

Kasabalı: Yolumuza devam edeceğiz

   Yeni yönetim ve yürütme kurullarını 9 Mayıs itibarıyla belirlediklerini ve çalışmalarına, ara emrinden sonra kaldıkları yerden devam edeceklerini belirten Kasabalı, eski yönetimin, liste oluşturmakta dahi zorlanıp seçimlerden çekildiğini söyledi.

   Kasabalı, “Eski yönetim, Genel Kurul bünyesinde oluşturulan divana da hiçbir itiraz yapmayıp, 20 Haziran’da ara emri aldırmıştı. Yargının bu kararı, aynı zamanda Sendikalar Mukayyitliği’nin kararını da tasdik mahiyetinde. Yeni yönetimimizle, halka ve üyelerimize hizmete devam edeceğiz” şeklinde görüş bildirdi ve mahkemenin aldığı ‘ara emrinin iptali’ kararından memnuniyet duyduğunu söyledi.

Aksu: İlk hedef, üye sayısını arttırmak

   Mevcut binalarının eski olmasının yanı sıra ‘sapa’ bir konumda olduğunu söyleyen Aksu, “Hem halkın hem de üyelerimizin bize daha rahat ulaşmaları için yeni bir binaya taşınma amacımız var fakat ilk hedefimiz, şu an 500 civarı diyebileceğimiz üye sayımızı arttırmak” diyerek, sendikanın an itibarıyla bulunduğu binanın fiziki koşullarının yetersiz, lokasyonunun da uygunsuz olduğunu açıkladı.

   Aksu, “Yeni hükümetin icraatlarının da takipçisiyiz. Kendilerinin, çalışan menfaatine atacakları her adımın destekçisi olacağımız gibi bunun aksi eylemlerinin de karşısında konumlanacağız” notunu da düştü.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108