banner6

Adam kaçırdılar, bağladılar, öldürmekle tehdit ettiler

banner37

Adam kaçırdılar,  bağladılar, öldürmekle  tehdit ettiler
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat’ta sakin yabancı uyruklu zanlı R.R. isimli kişi, aranan bir kişiyle birlikte, 16 bin TL alacağı olduğu gerekçesiyle F.H.’yı kaçırıp, bir eve götürüp bağladıktan sonra öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

   “Zorla İnsan Kaçırma” ve “Şiddet Tehdidi” suçlamasıyla tutuklanan R.R (E-31) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
   Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen davada Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti. Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, olayın 08.07.2022 tarihinde saat 13.00 raddelerinde Haspolat'ta meydana geldiğini belirtti.

   Polis, zanlı R.R.ile ismi Hasan olduğu tespit edilen, soyadı bilinmeyen Bangladeş uyruklu bir kişinin, bir iş yerine ait lojmanda ikamet eden ve aralarında alacak verecek meselesi bulunan F.H.’yı (E-52) zorla ellerinden ve kollarından tutup plakası ve modeli meçhul araca koyarak kaçırdıklarına vurgu yaptı.

   Polis memuru Ozan Kuşak, Minareliköy'de henüz tespit edilemeyen müstakil bir eve götürerek zorla alıkoyup müştekiye hitaben "Benim senden alacağım 16 bin TL fakat ben senden 32 bin TL alacağım. Eğer vermezsen seni öldürürüm, kimse kurtaramaz seni benden” diyerek şiddet tehdidinde bulunduklarına dikkat çekti.
Olayın polise 10.07.2022 tarihinde rapor edildiğini ve zanlının saat 03.30’da tutuklandığını belirten Kuşak, müştekinin ise tutulduğu yerden aranan Hasan isimli şahıs tarafından alınarak ikametgahına bırakıldığını anlattı.

   Kuşak, suçun ciddiyetine, aranan bir kişi olduğuna ve zanlının kaçma ihtimali olduğuna dikkat çekip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep eti. Mahkemede söz alan zanlı, “Anlatılanlar doğru değil” dedi.
   Yargıç Şevket Gazi, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104