banner6

Adam kaçırıp, tehdit etmekten yargılanacak

banner37

Adam kaçırıp, tehdit etmekten yargılanacak
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat’ta aranan bir kişiyle birlikte, 16 bin TL alacağı olduğu gerekçesiyle F.H.’yi kaçırarak Minareliköy’deki bir eve götürüp bağladıktan sonra öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan yabancı uyruklu R.R. isimli kişi, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Zorla insan kaçırma” ve “Şiddet tehdidi” suçlamasıyla tutuklanan R.R. (E-31) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, olayın 08.07.2022 tarihinde saat 13.00 raddelerinde Haspolat’ta meydana geldiğini belirtti.

   Polis, zanlı R.R. ile ismi Hasan olduğu tespit edilen, soyadı bilinmeyen Bangladeş uyruklu bir kişinin, bir iş yerine ait lojmanda ikamet eden ve aralarında alacak verecek meselesi bulunan F.H.’yi (E-52) zorla ellerinden ve kollarından tutup plakası ve modeli meçhul araca koyarak kaçırdıklarına vurgu yaptı.

   Polis memuru Ozan Kuşak, Minareliköy’de henüz tespit edilemeyen müstakil bir eve götürerek zorla alıkoyup müştekiye hitaben “Benim senden alacağım 16 bin TL, fakat ben senden 32 bin TL alacağım. Eğer vermezsen seni öldürürüm, kimse kurtaramaz seni benden” diyerek şiddet tehdidinde bulunduklarına dikkat çekti.
   Olayın polise 10.07.2022 tarihinde rapor edildiğini ve zanlının saat 03.30’da tutuklandığını belirten Kuşak, müştekinin ise tutulduğu yerden, aranan Hasan isimli şahıs tarafından alınarak ikametgahına bırakıldığını anlattı.

   Kuşak, suçun ciddiyetine ve zanlının kaçma ihtimali olduğuna dikkat çekip, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Ozankaya, zanlının iki ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104