banner6

Adam kaçırıp yaralamaktan yargılanacaklar

banner37

Lefkoşa’da sosyal medya hesabındaki paylaşımlarına kızdıkları B.H.’yi kaçırarak ciddi şekilde darp ettikten sonra, ölüm tehdidinde bulunmakla suçlanan 5 kişi teminatla serbest bırakıldı

Adam kaçırıp yaralamaktan yargılanacaklar
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da geçtiğimiz hafta B.H. isimli kişiyi, Facebook’taki paylaşımlarından dolayı Girne’ye kaçırarak, darp edip burnunun kırılmasına yol açtıkları ve ölüm tehdidinde bulundukları suçlamalarıyla tutuklanan E.H., M.A.S., A.M., M.İ. ve yeni tutuklanan E.T., yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlılar E.H., M.A.S., A.M., M.İ. ve E.T.’nin  “Zorla insan kaçırma”, “Vahim zarar”, “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Ciddi darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.


Sevinç, Lefkoşa’daki Concorde lojmanlarında kalan zanlıların 23 Temmuz 2021 tarihinde saat 12.00 raddelerinde aynı yerde kalan B.H.’yi Facebook isimli sosyal medya hesabındaki paylaşımlarıyla ilgili konuşmak ve Lefkoşa’daki Concorde Hotel’e götürmek için henüz tespit edilemeyen ve plakası meçhul olan araçlarına aldıklarını belirterek, aracı otel yerine Girne’ye doğru sürmek suretiyle müştekiyi zorla alıkoyduklarını kaydetti.


E.H. isimli zanlının müştekiye “Seni döveceğim, seni öldüreceğim” demek suretiyle şiddet tehdidinde de bulunduğunu dile getiren Sevinç, Girne anayolu üzerinde, henüz tam olarak belirlenemeyen bir mevkide zanlı ile müşteki arasında tartışma yaşandığını ifade etti.


Sevinç, zanlılar E.H. ile E.T.’nin müştekinin sağ gözüne ve burnuna yumruk vurarak ciddi şekilde darp ettiğine ve müştekinin burun kemiğinin çoklu kırılmasına yol açtığına işaret ederek, müştekiyi vahim zarara uğrattıklarını açıkladı.

banner134


Zanlıların yapılan şikayet üzerine derdest emri gereği Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığına ve etki edebilecekleri tahkikatın tamamlandığına dikkat çeken Sevinç, yargılanmak üzere mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.


Yargıç Temay Sağer, 5 zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, zanlılar E.H. ile E.T.’nin 25’er bin TL, M.A.S., A.M., M.İ.’nin 12 bin 500’er TL nakdi teminat yatırmaları, birer kefilin 200’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88