banner6

'Aday olmam yönünde ciddi talep var'

banner37

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, kazanamayacağı bir seçime girmeyeceğini vurgulayarak “eğer adaylığımı açıklayacaksam, kazanacağım için aday olacağım” şeklinde konuştu.

'Aday olmam yönünde ciddi talep var'
banner150 banner151 banner143

Ahmet VAMIK

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, “İlçe başkanı seçildiğim gün verdiğim bir söz vardı. Siyasi bir karar alacaksam, bunu aileme ve örgütlerime danışarak alacağımı açıklamıştım. Yeşilırmak’tan Karpaz’a tüm bölgelere geziler düzenleyerek nabız yokluyorum” diyerek, Ocak 2018’de yapılacak Genel Seçimlerde milletvekilliğine aday olup olmama konusunda karar aşamasında olduğunu açıkladı.

Gardiyanoğlu, “Bu gezilerin sonunda ailemle bir araya gelip, onlarında düşüncelerini alacağım. Oradan çıkan sonuca göre de örgüt başkanlarımla bir araya gelerek adaylık konusunu değerlendireceğim. Şu anda örgütlerimden, iş çevresinden ve sivil toplum örgütlerinden aday olmam konusunda ciddi bir talep var.

İlçe başkanı olduğum için normalde doğal olarak aday olmam gerekir. Fakat öncelikle bir yola çıkacaksam ailemin kararı ve rızası benim için çok önemli. Sadece Lefkoşa’dan değil farklı bölgelerden de bana ulaşan kişiler artık yeni yüzlere ve çalışkan insanlara mecliste ihtiyaç olduğunu söylüyorlar.

Ben, eğer kazanacaksam bir yola çıkarım. Kazanamayacağım bir seçime girmeyi asla istemem. Eğer adaylığımı açıklayacaksam kazanacağım için aday olacağım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 10:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110