banner6

Adaylar çalışmalarına hız verdi

banner37

Güney Kıbrıs’taki Başkanlık seçimine az bir süre kala, seçime aday olanların, kazanmak için hem federasyoncu, hem de retçi cepheye hitap etme çalışmalarına hız kazandırdıkları bildirildi.

Adaylar çalışmalarına hız verdi
banner151 banner143

Politis gazetesi, siyasi arenanın an itibarıyla çetin savaşlara sahne olduğunu kaydederken, Güney Kıbrıs’ta hiçbir partinin tek başına, yeni Başkan’ın kim olacağını belirleyemeyeceğini ve partilerin, ittifak oluşturmak durumunda olduğunu yazdı.

Gazete, “ciddi” ve “istikrarlı” bilinen bazı siyasilerin, ittifak oluşturma zorunluluğu nedeniyle, seçime yaklaştıkça “U dönüşü” yaptıklarını, siyasi yaklaşımların farklı yöne eğrildiğini ve mantıklı siyasi argümanlar ile eleştirilerin, seçim yaklaştıkça yok olduğunu kaydetti.

Başkanlık için yeniden aday olan Nikos Anastasiadis’in, Kıbrıs sorunuyla ilgili iki ayrı eğilimden oluşan partisini idare etmesi gerektiğini belirten gazete, Anastasiadis’in geniş bir kitleye hitap etmesi gerektiğini ve dengeler oyununda, şüphe bırakmayacak şekilde hareket edip kazanması gerektiğini yazdı.

Gazete, AKEL destekli bağımsız aday Stavros Malas’ın da, Anastasiadis ile benzer şeyi yapmaya çalışacağını kaydederken, ikinci tura kalmak ve seçilmek istiyorsa, Kıbrıs sorunuyla ilgili konuları profesyonel bir biçimde ele alması gerekeceğini belirtti.

En kolay işin, üçüncü başkan adayı Nikolas Papadopulos’un olduğunu ifade eden gazete, Papadopulos’un yaşça genç olduğunu ve Başkanlık için ilk kez aday olduğunu; “son şans” endişesinden uzakta olduğunu ve Kıbrıs sorununda yeni strateji argümanıyla, bilindik sert çizgisini koruduğunu yazdı.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2017, 12:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104