banner6

Adem: Belediyeler tam bir batağa sürüklendi

banner37

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Genel Sekreteri Sonay Adem, Dövizin Türk Lirası karşısında her gün yeni bir rekor kırdığını, bu olağanüstü yükselmenin ülkemizdeki yaşam koşullarını günden güne zorlaştırdığını söyledi. Adem, dövizdeki bu önlenemez yükselişin iğneden ipliğe her şeyin pahalılaşmasını neden olduğunu ve neredeyse mağazalarda bir malı aynı fiyata alamadığımız günleri yaşamamıza neden olduğuna vurgu yaptı.

Adem: Belediyeler tam bir batağa sürüklendi
banner8

Son dört yıl içerisinde kurulan üç hükümet tarafından uygulanan ekonomik ve sosyal politikalar, halkımızın ezici çoğunluğunun fukaralaşmasına neden olduğunu altını çizen Adem, “Bütçe disiplinini sağladık diye övünenlerin başarısı, on binlerce özel sektör çalışanının aldığı asgari ücreti sürekli baskılayarak açlık sınırı altında tutmak, binlerce kamu çalışanının maaşlarını yoksulluk sınırı altına çekmek, düşük gelirli sosyal sigorta ve kamu emeklilerini yaşamlarının son demlerinde çocuklarının önünde boynu bükük bırakmak olmuştur.” dedi.

Adem, “ Dayatılan bu koşullar, 4 yılda 80 binin üzerinde mazbata, sadece bir yıl içerisinde 14 bin alacak verecek davası nedeni ile yurttaşlarımızı mahkemelere düşürmüştür. Son bir yıl içerisinde bankaların tahsili gecikmiş alacakları % 8.26 artarak 785.2 Milyon TL’den 850.7 Milyon TL’ye çıkmıştır. İşte bu koşullarda çalışanların, emeklilerin ve üretenlerin hayatı çekilmez hale gelirken, son dört yılda mecliste bulunan partiler, sanki bu memlekette yaşamıyorlarmış gibi sürekli sorunları erteleyen, hiç bir soruna neşter vurmayan, sürekli reformlardan bahsederek, hiç bir konuda ciddi adım atmayan, sadece elit bir kesimin sorunlarıyla ilgilenilen bir dönemi halkımıza yaşatmışlardır.” Dedi.

banner134

Ülkemizdeki tüm partilerin vaatleri arasında yer alan yerel yönetim reformunu da sorumluluk almamak için sürekli erteleyerek, en büyüğünden diğerlerine kadar hepsinin sürekli borç yükü altında ezilmelerine neden olduğunun altını çizen Adem, “ Tedbir almak yerine sadece seyre dalanlar nedeni ile Yeni Erenköy ve Esentepe Belediyeleri tam bir batağa sürüklenmişlerdir. Her ikisi de 4 ay var çalışanlarını ödeyemiyor. Esentepe Belediyesi kurduğu ‘ESBEL’ şirketine istihdam ettiği çalışanları ise 6 aydır ödeyememektedir.” dedi.

Yaşam koşullarının gittikçe çekilmez olduğu bu süreçte, bu iki belediyenin çalışanları aylardır evlerine ekmek götürememekte, çocuklarına harçlık veremez durumda olduklarına dikkat çeken Adem, “ Bu insanlarımız günlerinin nasıl geçtiğini, ne tür zorluklarla boğuşmak zorunda olduklarını kimseye anlatamamakta, her ayın başında banka taksitlerini nasıl ödeyeceklerini bilememektedirler. Maaş almadan, eve ekmek, çocuğa harçlık, bankaya taksit formülü varsa bu efendilerden derhal çalışanlara bu formülü vermesini istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 13:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104