banner6

Adı açıklanmayan birisini tehdit ettiği ileri sürülüyor

banner37

Adı açıklanmayan birisini  tehdit ettiği ileri sürülüyor
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   İki grup arasında yaşanan bir olay nedeniyle 2015 yılında Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen davanın duruşmaları sırasında günlerce mahkeme binası önünde devam eden kavga ve gerginlikleri takip eden basın mensuplarını, görevli bir polisin belindeki tabancayı alarak tehdit eden Özcan Hangün’ün adı yine bir tehditle anılıyor.

   Adı sır gibi saklanan bir kişiyi yine tabanca ile tehdit ettiği öne sürülen Hangün, önceki gün polisin gerçekleştirdiği operasyonla Lefkoşa-Gazimağusa anayolunda Demirhan yakınlarında yakalandı. Seyir halinde olduğu aracı durdurularak arama yapılan Hangün’ün tasarrufunda içinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan cam pipo, uyuşturucu öğütücüsü, demir muşta ve göz yaşartıcı sprey, yanında yolcu olarak bulunan Babajan Hudayberdiev’in tasarrufunda ise 9 adet canlı mermisiyle birlikte 9 milimetre çapında tabanca bulundu. Hangün’ün tabancanın da kendisine ait olduğunu söylediği iddia edildi.

   Özcan Hangün ve Babajan Hudayberdiev dün “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde taşıma, tasarrufu”, “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” ve “Tecavüzkar alet taşıma” suçlamalarıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine 2 gün tutukluluk emri alındı.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Savcı Senem Palabıyık’ın tanığı olarak yeminli şahadet vererek olguları aktaran Müfettiş Ulaş Ursavaş, 14.06.2022 tarihinde saat 12.00 raddelerinde Lefkoşa- Gazimağusa anayolunda Demirhan bölgesinde zanlı  Özcan Hangün’ün aracının bir polis ekibi tarafından durdurulup, arama yapıldığını anlattı.

   Ursavaş, zanlı Özcan Hangün’ün tasarrufunda, içinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan cam pipo ve öğütücünün yanı sıra, demirden mamul muşta ve göz yaşartıcı spreyin bulunarak, emare alındığına vurgu yaptı.

   Ursavaş, zanlı Babajan Hudayberdiev’in tasarrufunda ise 9 milimetre çapında tabanca ve 9 adet canlı merminin bulunduğuna ancak zanlı Özcan Hangün’ün gönüllü ifadesinde tabanca ve mermilerin kendisine ait olduğunu itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

   Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Ursavaş, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, istenen tutukluluk emrini verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2022, 09:11
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104