banner6

'Adı meydanda sonsuza dek yaşatılacak'

banner37

Araştırmacı yazar Ali Nesim, 3’üncü ölüm yıl dönümü nedeniyle Zeytinlik Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen anma töreninin ardından Girne Belediyesi Zeytinlik Köyevi’ndeki şiir dinletisiyle de anıldı.

'Adı meydanda sonsuza dek yaşatılacak'
banner8

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre etkinlikte, öğrenciler Ali Nesim’in şiir, öykü, denemelerinden örnekler okudu.

banner134

Etkinlikte konuşan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Kıbrıs Türk edebiyatına önemli eserler bırakan, zeytin ağaçlarına ve Zeytinlik köyüne olan sevgisiyle tanınan Ali Nesim’in, Zeytin Festivali’nin düzenlenmesine katkı koyduğunu söyledi.

“Adı meydanda sonsuza dek yaşatılacak”

Nidai Güngördü, Girne Belediyesi meclis üyelerinin oy birliğiyle aldığı karar doğrultusunda ölümünün birinci yılında Ali Nesim’in adının Zeytinlik’teki köy meydanına verildiğini hatırlatarak ismini sonsuza dek yaşatacaklarını kaydetti.

Etkinlikte konuşan Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği Başkanı Şevket Öznur ile Nesim’in oğlu Tayfun Nesimoğlu ise Ali Nesim’in, doğduğu yer olan Zeytinlik köyünü, insanları ve yaşamayı çok seven biri olduğuna dikkat çektiler.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104