banner6

Afrika saldırganları oy birliğiyle tahliye edildi

banner37

22 Ocak 2018 tarihindeki Afrika Gazetesi ve Cumhuriyet Meclisi olaylarında hüküm giyen saldırganların tahliyesi oybirliği ile gerçekleşti.

Afrika saldırganları oy birliğiyle tahliye edildi
banner90
banner99

İçişleri Bakanlığı, Afrika Gazetesi ve Cumhuriyet Meclisi’ne saldıranların şartlı tahliyesine ilişkin Bağımsızlık Yolu’nun sorularına yanıt vermek için belirlediği 30 TL maliyetin ödenmesi üzerine hükümlülerin oybirliği ile tahliye edildiği cevabını verdi.

Tahliye gerekçesi iyi hal ve pişmanlık

Yazıda, hükümlü saldırganların cezaevinde geçirmiş oldukları süredeki iyi halleri ve pişmanlık duymaları tahliye kararına gerekçe olarak gösterildiği ifade edildi.

CTP-HP-TDP-DP hükümetinde şartlı tahliye kurulu kimlerden oluşuyor?

4’lü koalisyon hükümeti dönemindeki Şartlı Tahliye Kurulu, HP’ye ait bakanlığa bağlı İçişleri Müsteşarlığı başkanlığında, HP’ye ait bakanlığa bağlı Cezaevi Danışma Kurulu Başkanı veya Cezaevi Danışma Kurulu’nun görevlendireceği bir Üye, Başsavcı’nın görevlendireceği bir Savcı, CTP’li Başbakan’a bana bağlı olduğu iddia edilen Polis Genel Müdürü’nün I. veya II. Yardımcısı, HP’ye ait bakanlığa bağlı Merkezi Cezaevi Müdürü veya Muavini, CTP’ye ait bakanlığa bağlı Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi veya Yardımcısı, TDP’ye ait bakanlığa bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü veya Muavini olmak üzere 7 kişiden oluşmaktadır.

7 üyenin 6’sı toplantıdaydı

İçişleri Bakanlığının cevaben yolladığı yazıda 2 Mayıs 2018 tarihinde cezaevinde yapılan Şartlı Tahliye Kurulu toplantısına bulunması gereken 7 üyeden 6’sının katıldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104